به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

نمایش میدان نوری حسگر چشم و ارائه چشم اندازهای سه بعدی جذاب

  • خانه
  • وبلاگ اگنش
  • نمایش میدان نوری حسگر چشم و ارائه چشم اندازهای سه بعدی
حسگر_چشمی_سونی_مشهد_اگنش

نمایش میدان نوری حسگر چشم و ارائه چشم اندازهای سه بعدی

نمایشگرهای سه بعدی پتانسیل بالایی برای کاربردهای مختلف مانند نمایشگرهای نمایشگاه و سرگرمی دارند. با این حال ، نمایشگرهای سه بعدی معمولی از مشکلاتی مانند وضوح پایین محتوا ، زحمت استفاده از عینک سه بعدی و بیماری حرکت سه بعدی رنج می برند. Eye-sensing Light Field Display (ELFD) که توسط سونی توسعه یافته نوع جدیدی از نمایشگر سه بعدی است که قابلیت حل این مسائل را دارد. هدف سونی این است که با همکاری سازندگان برای توسعه نه تنها محتوا بلکه محیط تولید ، این سیستم را در طیف وسیعی از زمینه ها رواج دهد.

ELFD یک صفحه نمایش است که به شما امکان می دهد اشیاء را به صورت سه بعدی به صورت حجمی مشاهده کنید ، گویی آنها درست در پیش روی شما به صورت زنده و حتی از زوایای مختلف یکسان است. این به شما امکان می دهد تصاویر با وضوح بالا را با چشم غیر مسلح تجربه کنید و ما انتظار داریم این فناوری در طیف گسترده ای از برنامه ها مانند مانیتور برای سازندگان 3DCG ، نمایشگرهای نمایشگاه و سرگرمی به کار گرفته شود. به عنوان مثال ، قبل از ایجاد نمونه اولیه از یک محصول کوچک مانند کنترل از راه دور ، می توانید حجم ، بافت و ظاهر را با ELFD بررسی کنید.

ELFD از سه فناوری اختصاصی سونی استفاده می کند:

• فناوری سنجش سرعت بالا ، دقت بالا ،
• فناوری ارائه میدان نوری در زمان واقعی و
• فناوری نمایش سه بعدی با دقت بالا.
اول ، فناوری سنجش سریع ، با دقت بالا و زمان واقعی. برای اینکه بیننده احساس کند که شیء واقعی است ، باید به طور مداوم تصویر و دیدگاه صحیح را بر اساس موقعیت چشم کاربر نمایش داد. ELFD از حسگرهای بینایی با سرعت بالا و الگوریتم های تشخیص چهره سونی برای دستیابی به تشخیص دقیق چشم با حداقل تاخیر استفاده می کند. موقعیت هر دو چشم در زمان واقعی ، نه تنها برای صفحات افقی و عمودی بلکه برای عمق نیز محاسبه می شود.

بعد از آن ، فناوری رندر میدان نوری در زمان واقعی است. بر اساس موقعیت کاربر ، ELFD محاسبه می کند که اگر شی در داخل صفحه نمایشگر قرار گیرد چگونه از چشم کاربر به نظر می رسد و این اطلاعات را به نوعی تصویر فریبنده در سطح صفحه نمایش تبدیل می کند. در ترکیب با فناوری لنزهای میکرو اپتیکال که به طور مداوم تصاویر را برای هر دو چشم ارائه می دهد ، یک تصویر منبع نور از صفحه نمایش ساطع می شود. از آنجا که این تصویر در زمان واقعی با سرعت بالا و دقت بالا ایجاد می شود ، دیدگاه صحیح همیشه به هر دو چشم بیننده می رسد و باعث می شود احساس کنند که شی واقعاً آنجاست.

در نهایت ، فناوری نمایش سه بعدی با دقت بالا وجود دارد. اگرچه نمایشگرهای سه بعدی دیگری نیز وجود داشته اند که نیازی به عینک ندارند ، اما به دلیل وضوح پایین و تداخل بین چشم ها ، نمی توانند تصاویر سه بعدی را به طور دقیق ارائه دهند. صفحه نمایش ELFD از سنسور دید سریع سونی با یک لنز میکرو اپتیکال منحصر به فرد که از ردیابی چشم استفاده می کند ، استفاده می کند و در مقایسه با نمایشگرهای سه بعدی معمولی ، تقابل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سونی_حسگر_سه_بعدی_اگنش_مشهد

حدود ده سال پیش زمانی بود که نمایشگر های سه بعدی بسیار مورد توجه بود. در آن زمان ، سونی در حال توسعه یک تلویزیون سه بعدی با عینک سه بعدی بود. با این حال ، در حالی که تلویزیون های سه بعدی در ابتدا توجه زیادی را به خود جلب کردند ، آنها در بازار جا نیفتادند ، زیرا برخی از افراد به سختی می توانستند آنها را مشاهده کنند ، و برخی حتی هنگام تماشای آنها احساس بیماری کردند. چند سال بعد ، شرکت سونی نوع جدیدی از صفحه نمایش سه بعدی را در نظر گرفت که شامل تنظیمات اختلاف منظر دو چشمی بود. در آن زمان ، تیم سونی در حال توسعه یک صفحه نمایش سه بعدی با چشم غیر مسلح با دقت بسیار بالا برای استفاده پزشکی بود. با استفاده از این فناوری صفحه نمایش و بررسی موقعیت بهینه صفحه نمایش و تصویر نمای فعلی ، سونی توانست نمونه اولیه ELFD را توسعه دهد.

این شرکت این فناوری را در نمایشگاه فناوری داخلی در سراسر شرکت و به طور گسترده در CES معرفی کرد و برخلاف تلویزیون های سه بعدی قبلی ، اکثر مردم مزایای این فناوری را تجربه کردند. این فناوری نه تنها در سطح فنی قابل توجه است ، بلکه وسیله ای است که سازندگان می توانند ایده های خود را از طریق آن بیان کنند. بنابراین ، در طول فرایند توسعه ، تأکید زیادی بر گفتگو با سازندگان شد. شرکت سونی قصد داشت به سازندگان اجازه دهد محتوای ELFD را با ابزارهایی که با آنها آشنا هستند تولید کنند ، بنابراین یک کیت توسعه نرم افزار((SDKایجاد کرد که از Unity و Unreal Engine ،دو پلتفرم پرکاربرد در زمینه تولید محتوای سه بعدی ، پشتیبانی می کند.

برای به حداکثر رساندن پتانسیل ELFD به عنوان سخت افزار ، به محتوایی نیاز است که این پتانسیل را برجسته کند. برای این منظور ، باید فرآیند تولید محتوا را برای سازندگان بهبود بخشید. ابتدا ، باید نرم افزارها و ابزارهای بهینه برای تولید محتوا مانند SDK را توسعه داد و سپس نمایشگرهای ELFD را برای بررسی محتوا ارائه کرد. با این کار می شود حداقل اکوسیستم را برای ایجاد ، مشاهده و توزیع محتوا تضمین کرد. در حال حاضر ، ELFD فقط با محدود کردن صفحه نمایش به یک ناحیه مستطیلی شکل کوچک و محدود کردن تعداد بینندگان به یک فرد کار می کند. بنابراین ، اگر محتوا از صفحه بیرون زده باشد یا چند نفر همزمان محتوا را مشاهده کنند ، نمیتوانند تصاویر دقیق سه بعدی را مشاهده کنند. شرکت سونی روی این مشکلات کار می کند. یکی از مشکلات ساخت سیستم بزرگتر این است که با افزایش عمق تصویر ، دید را کاهش می دهد.

در اینجا هدف ،ایجاد یک سیستم بزرگتر با حفظ حس طراوت و وضوح است. از نظر تعداد بینندگان ، اولین هدف این شرکت دستیابی به همان تجربه مشاهده در موقعیت دو بیننده است. موارد استفاده زیادی وجود دارد که در آن دو نفر محتوای یکسانی را با هم تماشا می کنند ، بنابراین دستیابی به این امر دامنه وسیع تری از برنامه ها را ممکن می سازد. علاوه بر این ، شرکت سونی روی بهبود حسگر در زمان واقعی ، پشتیبانی از نمایشگرهایی با نرخ فریم بالاتر و رندر سریعتر کار می کند تا اطمینان حاصل کند که سوژه در جای خود باقی می ماند حتی وقتی بیننده به سرعت حرکت می کند. شرکت سونی معتقد است که سازندگان نقش مهمی در ارائه موارد جدید خواهند داشت ، بنابراین به توسعه فناوری هایی ادامه می دهد که به سازندگان اجازه دهد ایده های خود را تولید و به نمایش بگذارند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *