به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

تجربه داشتن سینمای خانگی با سونی

  • خانه
  • وبلاگ اگنش
  • تجربه داشتن سینمای خانگی با سونی
سینما_خانگی_سونی_مشهد

این روزها افراد بیشتری مشتاق بازسازی تجربه سینما در خانه هستند. سینمای خانگی ، که به آن سینمای خانگی یا اتاق تئاتر نیز می گویند، سیستم های صوتی و تصویری سرگرمی خانگی هستند که به دنبال بازسازی تجربه و خلق و خوی سینما با استفاده از وسایل الکترونیکی مصرف کننده مانند تجهیزات تصویری و صوتی درجه یک در یک اتاق یا حیاط خلوت یک خانه خصوصی هستند. در این راهنما با ویژگی های سینمای خانگی و شرایط مورد نیاز آن آشنا می شوید.

اتاق شما

برخی از سیستم های سینمای خانگی بلندگوهای بزرگ و برخی دیگر کوچک دارند. (از نظر فنی در مورد کیفیت صدا ، بزرگتر بهتر است ، اما برخی از مارک ها بلندگوهای کوچک و متوسطی را ارائه می دهند که اندازه آنها باعث ایجاد نگرانی جدی می شود.) نکته: با توجه به اندازه ، طراحی و ترجیحات سبک اتاق خود ، به این فکر کنید از نظر دکوراسیون چه اندازه بلندگو می خواهید ، که انتخاب گیرنده شما را نیز هدایت می کند، بعضی از بلندگوهای بزرگتر به طور جدی جذاب هستند ، برخی از بلندگوها بسیار محرمانه هستند و برخی دیگر طوری ساخته شده اند که در دیوارها و سقف پنهان شده اند
سونی یکی از پیشگامان صنعت صوتی مصرفی و حرفه ای در جهان است که دهه هاپیش تخصص خود را از Walkman نمادین شروع کرده است. در هند، اگر مردم به سیستم های تلویزیون و سینمای خانگی فکر کنند، جای تعجب نیست که اولین برندی که به ذهنشان می رسد سونی است! سونی بسیاری از سیستم های سینمای خانگی را به گونه ای راه اندازی کرد که انتخاب یک مدل عالی برای مصرف کنندگان بسیار گیج کننده است. بنابراین، برای کمک به شما در انتخاب بهترین مدل، تحقیقات فشرده ای از جمله آزمایش چند مدل انجام داده شده و فهرستی از بهترین سیستم های سینمای خانگی سونی در هند را ارائه شده است.
در تحقیق خود، ما تمام 11 مدل سینمای خانگی سونی را تجزیه و تحلیل و مقایسه کردیم. همچنین، برای اطمینان از اینکه ما فقط بهترین بهترین ها را توصیه می کنیم، بیش از 200 نظر مشتری را از چندین پلتفرم تجارت الکترونیک و انجمن های نقد مصرف کننده تجزیه و تحلیل شده است. امروزه، سیستم های سینمای خانگی ست بلندگوهای سنتی نادر هستند و صنعت در حال تبدیل شدن به سیستم های نوار صوتی است. این امر از این واقعیت کاملاً مشهود است که از 6 سینمای خانگی در جدول فوق، 5 مورد از آنها سیستم سینمای خانگی نوار صوتی هستند.

قبل از حرکت به جلو، اجازه دهید یک نکته را روشن کنم. از آنجایی که سونی یک برند درجه یک است، ساندبارهای آنها گران هستند .

سینمای_خانگی_سونی_تعمیرات_مشهد

دستگاه های جریان

آیا می توانید از سینمای خانگی استفاده کنید؟ گیرنده سینمای خانگی مناسب می تواند به عنوان یک مرکز چند استعدادی برای پخش تقریباً همه چیز-صدا از رایانه ، تلفن یا رایانه لوحی ... و برنامه های آنلاین مانند TIDAL ، Qobuz و Spotify عمل کند. علاوه بر این ، اگر بلندگوهای بی سیم در خانه دارید ، گیرنده سینمای خانگی شما نیز می تواند از آنها استفاده کند ، بنابراین می توانید موسیقی خود را در سراسر خانه پخش کنید.

سهولت راه اندازی

به طور معمول ، یک سیستم سینمای خانگی شامل اجزای زیر است : تلویزیون یا پروژکتور و صفحه نمایش منبع ویدیویی(مانند سیگنال ارائه دهنده کابل و ...) گیرنده سینمای خانگی (منبع قدرت و مغز از کجا سرچشمه می گیرد. همچنین آنچه همه چیز به آن متصل می شود.) بلندگوها ، شامل (اما نه محدود به): بلندگوی میانی ، بلندگوی جلو راست و چپ جلو ، بلندگوهای عقب راست و چپ ، بلندگوهای جلوه ویژه و یک یا دو ساب ووفر. اگر شما یک اتاق خاص را تنها به یک سینمای خانگی اختصاص می دهید ، این واقعاً هیجان انگیز است. جدیدترین پروژکتورهای امروز تیز هستند و بی صدا زمزمه می کنند. به طور معمول ، پروژکتور در سقف پشت اتاق نصب می شود و صفحه ثابت می ماند یا مانند سایه پنجره مخفی می شود.

سونی_سینمای_خانگی_مشهد_نمایندگی_تعمیرات

بلندگوهای سینمای خانگی

وقتی صحبت از صدا می شود ، منطقی است که ابتدا بلندگوهای خود را انتخاب کنید ، زیرا انتخاب بلندگوی شما به تعیین انتخاب گیرنده شما کمک می کند. بلندگوهای بزرگ به قدرت بزرگ نیاز دارند ، بلندگوهای کوچک به قدرت کمتری نیاز دارند ، از این قبیل. همچنین ، بلندگوهای بیشتر به این معنی است که به کانال های بیشتری در گیرنده خود نیاز دارید.

به چند بلندگو نیاز خواهید داشت؟

پاسخ به این سوال بستگی دارد. باز هم ، در مورد صدا همیشه بیشتر بهتر است و به معنای واقعی کلمه ده ها ترکیب بلندگو وجود دارد که می توانند صدای واقعی سینمای خانگی را ایجاد کنند. سینمای خانگی سنتی شامل 5 بلندگو است: بلندگوی میانی ، بلندگوی چپ و راست ، دو بلندگوی چپ و راست عقب و البته ساب ووفر. یک تنظیم معمولی به این شکل است:بلندگوی مرکزی ، جایی که بیشتر گفتگوها از آنجا نشأت می گیرد ، باید درست زیر تلویزیون متمرکز باشد. (اگرچه برخی از بلندگوهای مرکزی دیوار بالای تلویزیون زندگی می کنند.) بلندگوی چپ به سمت چپ و راست به راست می رود. دو بلندگوی عقب در پشت اتاق ، پشت سر تماشاچیان ، قرار داده یا نصب می شوند. به طور معمول ، بلندگوهای چپ و راست جلو از اسپیکرهای عقب چپ و راست بزرگتر هستند.

منظور از کانال ها چیست؟

7.1 و 11.2 و 5.1.2 از انواع مختلف کانال ها هستند. این همه چی هست؟ اگر به کانالها به عنوان بلندگو فکر می کنید ، اولین شماره (به عنوان مثال 7 در سیستم 7.1) = تعداد بلندگوها ، یا هفت بلندگو در این مثال است. .1 به این اشاره دارد که سیستم دارای ساب ووفر است یا خیر ، بنابراین .1 در سیستم 7.1 = یک ساب ووفر است. همانطور که در بالا گفتیم: به کانالها به عنوان بلندگو فکر کنید. و اگرچه اکثر فرمت های موسیقی فقط به دو کانال (چپ و راست) نیاز دارند ، اما برای صدای فراگیر سینمای خانگی محدود است. به طور خلاصه: هرچه تعداد کانال های شما بیشتر باشد ، می توانید بلندگوهای بیشتری اضافه کنید. و هرچه بلندگوهای بیشتری اضافه کنید صدا بهتر و همه جانبه تر می شود. حداقل ، شما 5 کانال را می خواهید ... اما ما بسیار (بسیار زیاد) توصیه می کنیم حداقل 7 کانال دریافت کنید. با 7 کانال ، سینماهای دیجیتال پیشرفته: صدای تئاتر بزرگ ، هیجان انگیز ، محکم - در خانه- تجربه خواهید کرد.

سیستم های سینمای خانگی

برخی از افراد فقط در سه بلندگو (وسط ، راست و چپ) و یک ساب ووفر توقف می کنند. که به عنوان تنظیم بلندگو 3.1 شناخته می شود و همان پیکربندی موجود در نوارهای صوتی امروزی است. (".1" = ساب ووفر) .یک سیستم 3.1 به تلویزیون شما کمی جلوه سینمای خانگی می دهد ، اگرچه از صدای فراگیر سینمای خانگی واقعی کمتر است. اما اگر فضا برای سینمای خانگی کامل ندارید ، سیستم 3.1 بهترین گزینه بعدی است.

گیرنده های سینمای خانگی

گیرنده صوتی/تصویری (AV) نه تنها کل سیستم را تغذیه می کند ، بلکه مغز پشت کل سیستم است. به غیر از این مدل‌ها، تعداد کمی از مدل‌های دیگر نیز ما را با کیفیت صدا و عملکرد شگفت‌زده کردند. همه را در جدول زیر بررسی کنید.

بهترین سیستم های سینمای خانگی سونی

Sony HT-Z9F 3.1 Ch Dolby Atmos Soundbar
Sony HT-RT3 5.1 Ch Dolby Digital Soundbar
Sony SA-D40 4.1 Channel Speaker System
Sony HT-S20R 5.1 Ch Dolby Digital Soundbar
Sony HT-X8500 2.1 Ch Dolby Atmos Soundbar

1. Sony HT-Z9F 3.1 Channel Dolby Atmos Soundbar

یکی از سیستم های سینمای خانگی برتر سونی Sony HT-Z9F با نوار صوتی است. اگر پول موضوع نگران کننده نیست و بهترین تجربه صوتی ممکن را از سونی می خواهید، این مدلی است که باید دریافت کنید. این دستگاه مجهز به آخرین نسل فناوری‌های صوتی مانند Dolby Atmos، Virtual DTS X، پشتیبانی از صدای با وضوح بالا، Chromecast داخلی و غیره است تا تجربه‌ای همه جانبه فوق‌العاده داشته باشید. چیزهای زیادی برای ارائه دارد، اما قبل از پرداختن به تمام مزایا و قابلیت‌ها، اجازه دهید ابتدا مروری اجمالی از تمام مشخصات اولیه داشته باشیم.

کیفیت صدا

از بین تمام سیستم‌های سینمای خانگی نوار صوتی که تا به حال آنالیز کرده‌ایم .Sony HT-Z9F تنها مدلی است که رقابت سختی را برای نوارهای صوتی Bose، رهبر جهانی ایجاد کرده است. یک صدای خیره کننده 3.1 کانالی Dolby Atmos را ارائه می دهد که یک فضای صوتی مجازی ایجاد می کند تا اجسام در حال حرکت در بالای سر را بسیار واقعی به تصویر بکشد. موتور فراگیر عمودی آخرین فناوری سونی به شما امکان می دهد از Dolby Atmos از یک واحد نوار صوتی بدون بلندگوهای فراگیر اضافی لذت ببرید.

حتی اگر صدای ورودی صدای فراگیر( فناوری استفاده بیش از پنج بلندگو برای شنیدن یک صدا ) نداشته باشد، سیستم پردازش دیجیتال پیشرفته سونی آن را به صدای فراگیر تبدیل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه Vertical S را در کنترل از راه دور فشار دهید. خروجی صدای فراگیر جلویی عظیم 400 وات S-Force Pro خانه شما را به یک سالن سینما تبدیل می کند که فضایی عالی را برای تماشای فیلم های اکشن و ماجراجویی غنی از باس ایجاد می کند. جدا از همه این ویژگی‌ها، حالت‌های مختلفی برای سینما، موسیقی، بازی، اخبار و ورزش دارد تا هر آنچه را که تماشا می‌کنید، تجربه‌ای همه‌جانبه از جهان داشته باشید. همچنین از فرمت‌های صوتی با وضوح بالا پشتیبانی می‌کند، که تجربه موسیقی را به آنچه که نوازندگان قصد ارائه آن را داشتند نزدیک‌تر می‌کند. اگر صدای ورودی شما در فرمت High-Res نیست، پردازش DSEE HX سونی به صورت دیجیتالی موسیقی موجود شما را ارتقا می دهد تا با کیفیت صداهای با وضوح بالا مطابقت داشته باشد.

به طور کلی اگر می خواهید بهترین کیفیت صدا را با پول خریداری کنید، Sony HT-Z9F بهترین گزینه است. اکنون، بیایید در مورد پورت ها و گزینه های اتصال این سینمای خانگی صحبت کنیم.

نوار صوتی سونی HT-Z9F 3.1 کانال Dolby Atmos دارای تمام پورت ها و گزینه های اتصال لازم برای اتصال هر دستگاهی است. سیستم سینمای خانگی نوار صوتی با اتصال Wi-Fi ارائه می شود. می توانید تلویزیون یا بلندگوهای اختیاری خود را به صورت بی سیم و بدون هیچ زحمتی وصل کنید. همچنین اتصال چند اتاقه بی سیم با این نوار صوتی امکان پذیر است. از آنجایی که دارای اتصال WiFi است، می‌توانید نوار صوتی را با دستگاه‌های هوشمند فعال الکسا یا Google Assistant متصل کرده و صدا را کنترل کنید. از طرف دیگر اگر یک اتصال سیمی قوی با تلویزیون را ترجیح می دهید، می توانید از HDMI ARC، ورودی نوری یا پورت های صوتی آنالوگ استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که پورت های نوری و آنالوگ از فرمت صدای Dolby Atmos پشتیبانی نمی کنند.

شما می توانید از بلوتوث برای اتصال تلفن هوشمند یا تبلت خود بدون دردسر استفاده کنید. همچنین، ویژگی داخلی Chromecast به شما امکان می دهد محتوا را مستقیماً از دستگاه Android خود پخش کنید. اگر از برنامه موسیقی Spotify استفاده می کنید، فقط با اتصال به Wi-Fi خانگی می توانید موسیقی خود را به صورت بی سیم از تلفن خود پخش کنید. اکنون تمام مزایا و ویژگی‌هایی را که Sony HT-Z9F ارائه می‌کند، مشاهده کرده‌اید. بیایید مزایا و معایب کلی را ببینیم، تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

موارد مثبت

• کیفیت صوتی قوی
• Dolby Atmos تحریک شده
• صدای فراگیر با VerticalS
• بیس قدرتمند با ساب ووفر
• کنترل صدا با الکسا و دستیار گوگل
• پخش موسیقی بی سیم با Spotify
• پشتیبانی از صدا با وضوح بالا
• طراحی و کیفیت ساخت عالی
• 1 سال گارانتی جامع
• گارانتی تمدید شده موجود است

موارد منفی

قیمت بالای محصولات

نتیجه نهایی

نوار صوتی 3.1 کانال سونی HT-Z9F با تمام فناوری‌های صوتی نسل پیشرفته ارائه می‌شود تا تجربه‌ای مانند سینما را در خانه به شما ارائه دهد. در تمام پارامترهایی مانند کیفیت صدا، باس غنی، کیفیت Dolby Atmos، تجربه صدای فراگیر، گزینه های اتصال، ساخت و طراحی تصحیح و غیره امتیاز بالایی کسب می کند.

سونی_سینمای_خانگی_مشهد_نمایندگی_تعمیرات

2. Sony HT-RT3 5.1 Channel Dolby Digital Soundbar

اگر محدوده بودجه دارید سینمای خانگی سونی زیادی در دسترس نیست و این بهترین چیزی است که می توانید برای آن محدوده قیمت تهیه کنید. از سال 2020، Sony HT-RT3 5.1 پرفروش ترین و دارای رتبه برتر سیستم سینمای خانگی نوار صوتی در پلتفرم های تجارت الکترونیک هند و شرکای خرده فروشی ما است. این ویژگی مانند Dolby Atmos دارای ویژگی‌های هوشمندانه فناوری نیست، اما دارای تمام ویژگی‌های لازم برای ارائه یک تجربه صوتی بی‌نظیر در مقایسه با برندهای دیگر است. سونی HT-RT40 اسپین آف این مدل با همان نوار صوتی و ساب ووفر است. تفاوت در بلندگوهای خارجی است. HT-RT3 با بلندگوهای معمولی کوچک قابل نصب روی دیوار عرضه می شود، در حالی که HT-RT40 با بلندگوهای قابل حمل Tall Boy عرضه می شود.

کیفیت صدا

صدای فراگیر 5.1 کاناله همراه با Dolby Digital تجربه ای همه جانبه را در حین تماشای فیلم یا ورزش های اکشن مورد علاقه خود به شما می دهد. خروجی صدای عظیم 600 وات تجربه یک سینما را در خانه شما به ارمغان می آورد. بلندگوهای عقب و یک ساب ووفر خارجی با نوار صوتی 3 کاناله برای ارائه صدای فراگیر سینمایی عالی کار می کنند و تقویت کننده دیجیتال S-Master تضمین می کند که هر صدایی که از جعبه خارج می شود هماهنگی کاملی داشته باشد. نوار صوتی و دو بلندگوی عقب یک پاسخ صوتی با فرکانس وسیع متعادل را ارائه می‌دهند و ساب ووفر خارجی باس بیشتری را برای ارائه خروجی صدای غنی که به شما ضربه می‌زند اضافه می‌کند.

اتصالات

نوار صوتی سونی HT-RT3 5.1 با تمام پورت‌های لازم و گزینه‌های اتصالی که همیشه به آن نیاز دارید ارائه می‌شود دارای فناوری NFC (ارتباطات میدان نزدیک) برای اتصال با گوشی های هوشمند یا دستگاه های دیگر بدون سیم. تنها کاری که باید انجام دهید این است که علامت N روی ساب ووفر را با گوشی هوشمند یا دستگاه های دیگر مجهز به NFC لمس کنید و شروع به پخش موسیقی کنید. اگر NFC ندارید می توانید به صورت دستی گوشی خود را با بلوتوث جفت کنید و از موسیقی به صورت بی سیم لذت ببرید. با HDMI ARC، صدا بدون نیاز به کابل صدا از تلویزیون‌های سازگار به نوار صوتی برمی‌گردد. بنابراین، اکنون هر دستگاهی که به تلویزیون متصل است از طریق نوار چندگانه قابل شنیدن است و نیازی به اتصال هر دستگاه جداگانه نیست.جدای از این اتصالات، دارای پورت های USB و ورودی نوری برای اتصال آسان به دستگاه های USB و پخش کننده های DVD یا Blu-Ray است که خروجی نوری را ارائه می دهند.

موارد مثبت

• کیفیت صدای متعادل
• بیس غنی
• دالبی دیجیتال
• صدای فراگیر 5.1
• ساب ووفر گنجانده شده است
• NFC و بلوتوث
• پورت های USB، HDMI و نوری
• کیفیت ساخت خوب
• 1 سال گارانتی جامع
• گارانتی تمدید شده موجود است

موارد منفی

کیفیت ساخت ساب ووفر می توانست بهبود یابد

نتیجه نهایی

ساندبار سونی HT-RT3 5.1 کانالی با تمام ویژگی‌های لازم برای یک صدا در این بازه قیمتی ارائه می‌شود. با خروجی صدای عظیم 600 وات با صدای فراگیر 5.1 کاناله و دالبی دیجیتال، سونی HT-S350 را خریداری کنید، زیرا دارای بلندگوی Tall Boy است که صدای فراگیر را در مقایسه با بلندگوهای معمولی بهتر پخش می کند.اگر می خواهید هزار دلار اضافی صرفه جویی کنید، می توانید Sony HT-S350 را انتخاب کنید که دارای صدای فراگیر 2.1 کاناله است. به جز عدم وجود درگاه USB، تمام ویژگی های مورد نیاز در نوار صوتی متوسط با ساب ووفر را دارد.

3. Sony SA-D40 4.1 Channel Speaker System

محصولی متفاوت Sony SA-D40 در مقایسه با سایر محصولات این لیست است. این یک سیستم بلندگوی چند رسانه ای بدون نوار صوتی است. این یک سیستم سینمای خانگی معمولی با صدای فراگیر و سایر فناوری‌های صوتی نیست. اما می توانید از آن به عنوان یک سیستم سینمای خانگی همراه با تلویزیون خود استفاده کنید تا صدای بهتری را در مقایسه با آنچه تلویزیون ارائه می دهد، تجربه کنید. بیایید مشخصات اولیه، کیفیت صدا و سایر مزایای این مدل را تجزیه و تحلیل کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

کیفیت صدا

یکی Sony SA-D40 از سیستم‌های بلندگوی سینمای خانگی سطح پایه آنها در است که تجربه صوتی را در مقایسه با آنچه تلویزیون شما در حال حاضر دارد بهبود می‌بخشد. این یک سیستم سینمای خانگی 4.1 با 4 بلندگوی ماهواره ای و 1 ساب ووفر است. ساب ووفر بزرگ بیس واضح و قوی ارائه می کند که می تواند با ساندبارهای گران تر از برندهای دیگر مقایسه شود. این مدل می تواند حداکثر صدای خروجی 80 وات را از 4 بلندگوی 10 واتی و ساب ووفر 40 وات ارائه دهد. برای پر کردن یک اتاق یا سالن با اندازه متوسط بیش از اندازه کافی است. به طور کلی Sony SA-D40 با قیمتی که می پردازید، یک سیستم سینمای خانگی با کیفیت متوسط و بیس قدرتمند است.

اتصالات

سونی SA-D40 یکی از قدیمی ترین مدل های آنهاست. بنابراین هیچ گزینه اتصال پیشرفته ای ندارد. اما همچنان می‌توانید این سینمای خانگی را با تلویزیون، رایانه، تلفن‌های هوشمند و غیره وصل کنید. اگر اتصال بی‌سیم را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از بلوتوث برای اتصال سیستم بلندگو استفاده کنید.اگر نه می توانید از ورودی صدای آنالوگ برای اتصال تلویزیون خود استفاده کنید. دارای پورت USB است تا بتوانید درایوهای USB را برای پخش موسیقی ذخیره شده خود متصل کنید.

موارد مثبت

• کیفیت صدای خوب
• بیس عالی
• حداکثر خروجی صدا 80 وات
• پورت USB و Audio
• اتصال بلوتوث
• طراحی ساده و کیفیت ساخت
• قیمت مناسب
• 1 سال گارانتی جامع
• گارانتی تمدید شده موجود است

موارد منفی

کمی منسوخ شده
بدون پورت HDMI و اپتیکال

نتیجه نهایی

یک سیستم Sony SA-D40 بلندگوی سینمای خانگی خوب از سونی برای افرادی است که توانایی خرید مدل های گران قیمت را ندارند. اگر اتاقی با اندازه متوسط و سیستم سونی می خواهید، حتما این مدل را پیشنهاد می کنیم. اما به خاطر داشته باشید، این یک گزینه مناسبی برای آینده نیست زیرا فاقد اتصال HDMI است. درک محدودیت های یک مدل قبل از خرید آن مهم است، زیرا در غیر این صورت پس از خرید آن احساس ناراحتی خواهید کرد.

سونی_مشهد_سینما_خانگی

4. Sony HT-S20R 5.1 Channel Dolby Digital Soundbar

یک سیستم Sony HT-S20R سینمای خانگی نوار صوتی ابتدایی برای مشتریانی است که از بودجه آگاه هستند. این را می توان به عنوان یک مدل ارتقا یافته یا اسپین آف برای HT-RT3، پرفروش ترین و دارای رتبه برتر سینمای خانگی سونی در هند در نظر گرفت. این یک نوار صوتی 5.1 کانال با دو بلندگو و یک ساب ووفر است. برخی از ویژگی‌های صوتی استاندارد مانند Dolby Digital، صدای فراگیر و غیره را دارد که اکثر مدل‌های این رنج قیمت ارائه می‌کنند.بیایید ببینیم صدای این مدل چگونه کار می کند. بدون پرداختن به عمق بیشتر، ابتدا مشخصات اولیه را تحلیل می کنیم.

کیفیت صدا

همانطور که قبلاً گفتم، سونی HT-S20R یک سینمای خانگی با نوار صوتی ابتدایی است. بنابراین کیفیت خروجی آن نباید با سایر مدل های گران قیمت موجود در لیست ما مقایسه شود. این نوار صوتی یک تجربه صدای فراگیر سینمایی با باس غنی و عمیق را ارائه می دهد. همه اینها با خروجی 5.1 چند کاناله ارائه شده توسط نوار صوتی 3 کاناله، 2 بلندگوی خارجی و یک ساب ووفر به دست می آید. خروجی صدای ترکیبی 400 وات را ارائه می دهد که حتی اگر اتاق یا سالن نسبتاً بزرگی دارید، صدایی پر از اتاق را به شما ارائه می دهد. برای بهبود بیشتر تجربه صوتی شما، در صورتی که صدای ورودی شما پشتیبانی می‌کند، می‌تواند صدا را با فرمت صدای Dolby Digital ارائه دهد. مانند برادران گران قیمت خود، با حالت های مختلف صدای بهینه سازی شده برای موقعیت های مختلف نیز عرضه می شود. از جمله این حالت ها می توان به حالت های خودکار، استاندارد، سینما، موسیقی، شب و صدا اشاره کرد. حالا بیایید ببینیم این سینمای خانگی چه اتصالات و پورت هایی را ارائه می دهد.

اتصالات

سینمای خانگی سونی HT-S20R 5.1 کاناله با تمام پورت‌های استاندارد صنعتی و گزینه‌های ارتباطی ارائه می‌شود که اکثر مدل‌های این رنج قیمت ارائه می‌کنند. شما می توانید تلویزیون خود را به سه طریق به نوار صوتی متصل کنید. اگر اتصال بی سیم را ترجیح می دهید، تلویزیون خود را با نوار صوتی با استفاده از اتصال بلوتوث جفت کنید. از طرف دیگر، اگر یک اتصال سیمی قوی را ترجیح می دهید، آن را با پورت HDMI ARC وصل کنید. اگر پورت HDMI رایگان در دسترس نیست، می توانید از ورودی صوتی آنالوگ یا پورت نوری استفاده کنید. برای اتصال گوشی هوشمند خود به نوار صوتی و موسیقی خود، بلوتوث بهترین گزینه است. جدا از این اتصالات، یک پورت USB نیز دارد تا بتوانید از پخش کننده های موسیقی USB قدیمی یا دیسک ها و درایوهای حافظه USB خود موسیقی پخش کنید.

موارد مثبت

• کیفیت صدای عالی نسبت به قیمت
• باس غنی و عمیق
• پشتیبانی از فرمت Dolby Digital
• صدای فراگیر 5.1 کاناله
• حداکثر خروجی صدا 400 وات
• پورت های HDMI ARC، USB، اپتیکال و AUX
• اتصال بلوتوث 4.2
• طراحی ساده و کیفیت ساخت خوب
• قیمت مناسب
• 1 سال گارانتی جامع
• گارانتی تمدید شده موجود است

موارد منفی

صدای فراگیر باید بهبود یابد.

نتیجه

Sony HT-S20R یک سیستم نوار صوتی سینمای خانگی عالی از سونی برای تجربه صدای Dolby Digital برای افرادی است که بودجه کمتر از 20K را تعیین کرده اند. همچنین صدای 400 وات را ارائه می دهد و برای افرادی که اتاق ها یا سالن هایی با اندازه متوسط تا بزرگ دارند بسیار مناسب است. از آنجایی که این یک نسخه ارتقا یافته از Sony HT-RT3 است (شماره 2 در این لیست)، ما آن را به همه کسانی که به دنبال نوار صوتی/سینمای خانگی با کیفیت در این محدوده قیمتی هستند، به شدت توصیه می کنیم.

سینما_خانگی_سونی_تعمیرات_مشهد

5. Sony HT-X8500 2.1 Channel Dolby Atmos Soundbar

ساندبار سونی HT-X8500 یکی از ساندبارهای میان رده موجود در بازار هند با فرمت صوتی Dolby Atmos است. اگر می خواهید صدای Dolby Atmos را تجربه کنید، اما بودجه لازم برای خرید اولین مدل لیست ما را ندارید، این مدل نجات دهنده شماست. این یک نوار صوتی 2.1 کانالی Dolby Atmos با ساب ووفر داخلی است. اکثر فناوری‌های صوتی موجود در برادر بزرگتر از جمله موتور فراگیر عمودی، صدای فراگیر S-Force Pro، DTS:X و غیره را حفظ می‌کند. بیایید مشخصات اولیه این مدل را قبل از غواصی عمیق در فواید، نقاط مثبت و منفی ببینیم.

کیفیت صدا

Sony HT-X8500 یکی از ساندبارهای با برند متوسط درجه یک در هند است که صدای فراگیر Dolby Atmos دارد. این نوار صوتی یک صدای فراگیر سه بعدی سینمایی غنی شده با باس عمیق تر به شما می دهد. همه اینها با خروجی 2.1 چند کاناله همراه با فناوری DTS:X به دست می آید. سونی ادعا می‌کند که Virtual Surround Engine یک حوزه صوتی مجازی ایجاد می‌کند که در آن صدا از همه جهات یک تجربه صدای فراگیر شبیه‌سازی‌شده 7.1.2 را تشکیل می‌دهد، اما کمی زیاد است. ما صدای فراگیر مجازی خوبی را تجربه کردیم، اما قطعا با سیستم های 7.1.2 قابل مقایسه نیست. خروجی صدای ترکیبی 200 وات را با کمک دو بلندگو در مرکز و یک ساب ووفر در هر طرف ارائه می دهد. فناوری پردازش صدای دیجیتال پیشرفته سونی، S-Force Pro Front Surround Sound خانه شما را به یک سالن فیلم کوچک تبدیل می کند که فضای ایده آلی را برای تماشای هر نوع فیلم یا ورزش های اکشن ایجاد می کند. همانطور که برادران گران قیمت است، همچنین با حالت های مختلف صدای بهینه سازی شده برای موقعیت های مختلف ارائه می شود. اینها عبارتند از سینما، موسیقی، بازی، اخبار و ورزش.

اتصالات

نوار صوتی 2.1 کاناله Sony HT-X8500 دارای تمام گزینه‌های اتصال استاندارد صنعتی و پورت‌ها به جز WiFi است.شما می توانید تلویزیون خود را به دو صورت بی سیم یا با سیم به نوار صوتی متصل کنید. اگر از روش بی سیم استفاده می کنید، تلویزیون شما باید یک چیپست بلوتوث داخلی داشته باشد. اگر تلویزیون شما بلوتوث ندارد، باید از HDMI ARC، ورودی نوری یا پورت ورودی صدای آنالوگ استفاده کنید. از آنجایی که Dolby Atmos یک فناوری پیشرفته است، در حال حاضر تنها درگاه های HDMI ARC از آن پشتیبانی می کنند.جدا از این اتصالات، دارای پورت های USB نیز می باشد تا بتوانید از پخش کننده های موسیقی USB قدیمی یا درایوهای حافظه خود موسیقی پخش کنید.

موارد مثبت

• کیفیت صدای عالی
• باس پانچ
• فرمت Dolby Atmos
• موتور فراگیر مجازی با DTS:X
• ساب ووفرهای داخلی قدرتمند
• حداکثر خروجی صدا 200 وات
• پورت های HDMI ARC، USB، اپتیکال و AUX
• اتصال بلوتوث 4.2
• طراحی و کیفیت ساخت عالی
• 1 سال گارانتی جامع
• گارانتی تمدید شده موجود است

موارد منفی

صدای فراگیر باید بهبود یابد
بدون نمایشگر LED

نتیجه نهایی

Sony HT-X8500 یک سیستم نوار صوتی سینمای خانگی عالی از سونی برای تجربه صدای Dolby Atmos برای افرادی است که توانایی خرید مدل های گران قیمت را ندارند. این دستگاه دارای آخرین نسل فناوری های صوتی است که اگر اتاقی با اندازه متوسط دارید، صدای فراگیر فراگیر را به شما می دهد.

سونی_مشهد_سینما_خانگی

برای

تعمیر تلویزیون در مشهد

کلیک کنید

برای مشاهده لیست مطالب به فیسبوک توییتر لینکدین تلگرام مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *