به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

تجربه داشتن سینمای خانگی با سونی

  • خانه
  • وبلاگ اگنش
  • تجربه داشتن سینمای خانگی با سونی
سینما_خانگی_سونی_مشهد


این روزها ، افراد بیشتری مشتاق بازسازی تجربه سینما در خانه هستند. سینمای خانگی ، که به آن سینمای خانگی یا اتاق تئاتر نیز می گویند ، سیستم های صوتی و تصویری سرگرمی خانگی هستند که به دنبال بازسازی تجربه و خلق و خوی سینما با استفاده از وسایل الکترونیکی مصرف کننده مانند تجهیزات تصویری و صوتی درجه یک در یک اتاق یا حیاط خلوت یک خانه خصوصی هستند،. در این راهنما ، با ویژگی های سینمای خانگی و شرایط مورد نیاز آن آشنا می شوید.

اتاق شما

برخی از سیستم های سینمای خانگی بلندگوهای بزرگ و برخی دیگر کوچک دارند. (از نظر فنی در مورد کیفیت صدا ، بزرگتر بهتر است ، اما برخی از مارک ها بلندگوهای کوچک و متوسطی را ارائه می دهند که اندازه آنها باعث ایجاد نگرانی جدی می شود.) نکته: با توجه به اندازه ، طراحی و ترجیحات سبک اتاق خود ، به این فکر کنید از نظر دکوراسیون چه اندازه بلندگو می خواهید ، که انتخاب گیرنده شما را نیز هدایت می کند، بعضی از بلندگوهای بزرگتر به طور جدی جذاب هستند ، برخی از بلندگوها بسیار محرمانه هستند و برخی دیگر طوری ساخته شده اند که در دیوارها و سقف پنهان شده اند.

دستگاه های جریان

آیا می توانید از سینمای خانگی استفاده کنید؟ گیرنده سینمای خانگی مناسب می تواند به عنوان یک مرکز چند استعدادی برای پخش تقریباً همه چیز-صدا از رایانه ، تلفن یا رایانه لوحی ... و برنامه های آنلاین مانند TIDAL ، Qobuz و Spotify عمل کند. علاوه بر این ، اگر بلندگوهای بی سیم در خانه دارید ، گیرنده سینمای خانگی شما نیز می تواند از آنها استفاده کند ، بنابراین می توانید موسیقی خود را در سراسر خانه پخش کنید

سهولت راه اندازی

به طور معمول ، یک سیستم سینمای خانگی شامل اجزای زیر است : تلویزیون یا پروژکتور و صفحه نمایش منبع ویدیویی(مانند سیگنال ارائه دهنده کابل و ...) گیرنده سینمای خانگی (منبع قدرت و مغز از کجا سرچشمه می گیرد. همچنین آنچه همه چیز به آن متصل می شود.) بلندگوها ، شامل (اما نه محدود به): بلندگوی میانی ، بلندگوی جلو راست و چپ جلو ، بلندگوهای عقب راست و چپ ، بلندگوهای جلوه ویژه و یک یا دو ساب ووفر. اگر شما یک اتاق خاص را تنها به یک سینمای خانگی اختصاص می دهید ، این واقعاً هیجان انگیز است. جدیدترین پروژکتورهای امروز تیز هستند و بی صدا زمزمه می کنند. به طور معمول ، پروژکتور در سقف پشت اتاق نصب می شود و صفحه ثابت می ماند یا مانند سایه پنجره مخفی می شود.

سینمای_خانگی_سونی_تعمیرات_مشهد

بلندگوهای سینمای خانگی

وقتی صحبت از صدا می شود ، منطقی است که ابتدا بلندگوهای خود را انتخاب کنید ، زیرا انتخاب بلندگوی شما به تعیین انتخاب گیرنده شما کمک می کند. بلندگوهای بزرگ به قدرت بزرگ نیاز دارند ، بلندگوهای کوچک به قدرت کمتری نیاز دارند ، از این قبیل. همچنین ، بلندگوهای بیشتر به این معنی است که به کانال های بیشتری در گیرنده خود نیاز دارید.

به چند بلندگو نیاز خواهید داشت؟

پاسخ به این سوال بستگی دارد. باز هم ، در مورد صدا همیشه بیشتر بهتر است و به معنای واقعی کلمه ده ها ترکیب بلندگو وجود دارد که می توانند صدای واقعی سینمای خانگی را ایجاد کنند. سینمای خانگی سنتی شامل 5 بلندگو است: بلندگوی میانی ، بلندگوی چپ و راست ، دو بلندگوی چپ و راست عقب و البته ساب ووفر. یک تنظیم معمولی به این شکل است:بلندگوی مرکزی ، جایی که بیشتر گفتگوها از آنجا نشأت می گیرد ، باید درست زیر تلویزیون متمرکز باشد. (اگرچه برخی از بلندگوهای مرکزی دیوار بالای تلویزیون زندگی می کنند.) بلندگوی چپ به سمت چپ و راست به راست می رود. دو بلندگوی عقب در پشت اتاق ، پشت سر تماشاچیان ، قرار داده یا نصب می شوند. به طور معمول ، بلندگوهای چپ و راست جلو از اسپیکرهای عقب چپ و راست بزرگتر هستند.

منظور از کانال ها چیست؟

7.1 و 11.2 و 5.1.2 از انواع مختلف کانال ها هستند. این همه چی هست؟ اگر به کانالها به عنوان بلندگو فکر می کنید ، اولین شماره (به عنوان مثال 7 در سیستم 7.1) = تعداد بلندگوها ، یا هفت بلندگو در این مثال است. .1 به این اشاره دارد که سیستم دارای ساب ووفر است یا خیر ، بنابراین .1 در سیستم 7.1 = یک ساب ووفر است. همانطور که در بالا گفتیم: به کانالها به عنوان بلندگو فکر کنید. و اگرچه اکثر فرمت های موسیقی فقط به دو کانال (چپ و راست) نیاز دارند ، اما برای صدای فراگیر سینمای خانگی محدود است. به طور خلاصه: هرچه تعداد کانال های شما بیشتر باشد ، می توانید بلندگوهای بیشتری اضافه کنید. و هرچه بلندگوهای بیشتری اضافه کنید صدا بهتر و همه جانبه تر می شود. حداقل ، شما 5 کانال را می خواهید ... اما ما بسیار (بسیار زیاد) توصیه می کنیم حداقل 7 کانال دریافت کنید. با 7 کانال ، سینماهای دیجیتال پیشرفته: صدای تئاتر بزرگ ، هیجان انگیز ، محکم - در خانه- تجربه خواهید کرد..

سیستم های سینمای خانگی

برخی از افراد فقط در سه بلندگو (وسط ، راست و چپ) و یک ساب ووفر توقف می کنند. که به عنوان تنظیم بلندگو 3.1 شناخته می شود و همان پیکربندی موجود در نوارهای صوتی امروزی است. (".1" = ساب ووفر) .یک سیستم 3.1 به تلویزیون شما کمی جلوه سینمای خانگی می دهد ، اگرچه از صدای فراگیر سینمای خانگی واقعی کمتر است. اما اگر فضا برای سینمای خانگی کامل ندارید ، سیستم 3.1 بهترین گزینه بعدی است.

گیرنده های سینمای خانگی

گیرنده صوتی/تصویری (AV) نه تنها کل سیستم را تغذیه می کند ، بلکه مغز پشت کل سیستم است.

نمونه هایی از سینما خانگی های شرکت سونی

1-سینما خانگی Blu-ray با بلوتوث
BDV-N9200w

سونی_مشهد_سینما_خانگی

صوتی با وضوح بالا سازگار است
5.1 اینچ ، مجموع توان خروجی 1200 وات
بلندگوهای پسر بلند با مایع مغناطیسی

2- سینما خانگی Blu-ray با بلوتوث
BDV-N7200W

سونی_سینمای_خانگی_مشهد_نمایندگی_تعمیرات

صوتی با وضوح بالا سازگار است
5.1 اینچ ، مجموع توان خروجی 1200 وات
بلندگوهای قفسه کتاب با مایع مغناطیسی

3-سینما خانگی Blu-ray با بلوتوث
BDV-E6100

سینمای_خانگی_نمایندگی_تعمیرات_سونی_مشهد

5.1ch ، 1000W مجموع توان خروجی
بلندگوهای پسر قد بلند
گوش دادن با یک لمس با بلوتوث و NFC

4-سیستم سینمای خانگی دی وی دی
DAV-TZ140

سینما_خانگی_سونی_تعمیرات_مشهد

کل خروجی 5.1 اینچ ، 300 وات
بلندگوهای ماهواره ای جمع و جور
تقویت کننده دیجیتال S-Master

برای مشاهده لیست مطالب به فیسبوک توییتر لینکدین تلگرام مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *