به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

نمایندگی تعمیرات لوازم صوتی و سینمای خانگی سونی در مشهد

سیستم های سینمای خانگی تقریبا ابزار پیچیده ای هستند. وقتی سیستمی با این تعداد سیم و تنظیمات دارید، به طرز شگفت انگیزی اشتباه پیش می آید. با ارزان شدن تجهیزات استریو و تئاتر، سینمای خانگی به خانه های بیشتری راه پیدا کرد. امروزه، این امر غیر معمول نیست که افراد دارای سیستم استریو یا تئاتر کامل در اتاق نشیمن خود باشند. از سیستم های بلندگوی صدای فراگیر گرفته تا پخش کننده های DVD و Blu-Ray، در اکثر موارد موجود سیستم های استریو و تئاتر خانگی می توانند هنگام خرابی تعمیر شوند.
شرکت مهندسی اگنش دارای 39 سال سابقه درخشان است. که به عنوان یکی از مجهزترین نمایندگی های رسمی خدمات پس از فروش لوازم صوتی و تصویری سونی در مشهد فعالیت دارد. که یکی از فعالیت های این شرکت تعمیرات سیستم های صوتی و سینما خانگی ها است.
از سوی دیگر، تقویت کننده ها و گیرنده ها پرازمدارهای الکتریکی هستند که سیگنال های بین دستگاه های ورودی و بلندگوها را تغییر داده و تسهیل می کنند. به همین ترتیب، نحوه مصرف محتوای بصری در طول این سالها به طور چشمگیری تغییر کرده است، عمدتا بر اساس رسانه فیزیکی که برای ذخیره آن استفاده می کنیم. از پخش کننده های VCR گرفته تا DVD و Blu-ray تا جعبه های کابل DVR و پروژکتورها، چشم انداز سینمای خانگی همیشه در حال تغییر است.
بیشترمشکلات سیستم صوتی در نتیجه کابل های نامناسب، معیوب یا اتصال اشتباه است. برخی مشکلات هم به دلیل استفاده نادرست از تجهیزات یا تعمیر و نگهداری نامناسب بوجود می آیند. دنیای صدا می تواند ساده به نظر برسد، اما درک آن بسیار پیچیده و دشوار است، به ویژه برای کسانی که علاقه مندان به AV نیستند. سیستم های صوتی می توانند مولفه ها، سیم ها، تنظیمات و استانداردهای زیادی داشته باشند که بر این سردرگمی می افزاید. جای تعجب نیست که مردم برای راحتی بیشتر به سیستم های ساده تری مانند نوارهای صوتی می روند. با این حال، دفعه بعد که با مشکلی در سیستم صوتی خود مواجه شدید، نگران نباشید. ما برخی از رایج ترین مشکلات سینمای خانگی را در این مقاله به همراه دلیل احتمالی آنها و مراحل رفع آنها توضیح داده ایم:

1. دریافت نکردن صدا

سینماخانگی-بلندگوها-صدا-ندارد-تعمیرات-سونی-مشهد

اگر نمی توانید از سیستم صوتی سینمای خانگی خود صدایی بشنوید، یا اگر تنها چیزی که می توانید بشنوید صدای مخدوش با صدای بلند و صدای تپق است، در اینجا باید این کار را انجام دهید: اولین قدم این است که صدای منبع خود را بررسی کنید. اگر در حال پخش موسیقی از طریق کابل متصل به تلفن خود هستید، ببینید آیا هنگام اتصال به بلندگوی دیگر کار می کند یا خیر. هنگامی که مطمئن شدید صدای اصلی در بلندگو یا سیستم صوتی دیگری خوب به نظر می رسد، باید بررسی کنید که آیا منبع مناسب را انتخاب کرده اید یا خیر.
سیستم های صوتی با چندین ورودی دارای گزینه Source هستند، بسته به ویژگی ها، می تواند شامل صدای 3.5 میلی متری، صدای نوری، RCA و حتی بلوتوث باشد. اطمینان حاصل کنید که منبع صوتی صحیح را انتخاب کرده اید و نه منبع مورد استفاده. اگر منبع صوتی صحیح را برای بلندگوهای خود انتخاب کرده اید، اما صدا هنوز قابل شنیدن نیست یا دارای افت های مکرر و اختلال است، ممکن است کابل های شما معیوب باشد. کابل (اگر از آن استفاده می کنید) را بین منبع پخش و سیستم صوتی خود بررسی کنید. در مرحله بعد، توجه خود را به کابل کشی بین تقویت کننده (یا یک سیستم همه کاره مانند گیرنده AV و بلندگوها )معطوف کنید. با گذشت زمان، حتی بهترین کابل کشی می تواند آسیب ببیند یا فرسوده شود. در برخی موارد، سیستم های صوتی از سیم استفاده می کنند که به یک درگاه کوچک پشت بلندگو متصل می شود. اگر در مورد سیستم صوتی شما نیز چنین است، سعی کنید سیم را با کاغذ سنباده تمیز کنید تا رسوبات کردن از بین برود.
اما حتی کابل ها و سیم هایی که به دوشاخه و جک متکی هستند نیز می توانند با گذشت زمان آسیب ببینند. سعی کنید کابل ها را جدا کرده و مجدداً وصل کنید و سپس کمی آنها را بچرخانید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر. اگر اختلال یا فقدان صدا همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد کابل های متصل کننده بلندگو و تقویت کننده جدید را امتحان کنید. داشتن کابل های اضافی مفید نیست تا بتوانید آنها را امتحان کنید.
با فرض اینکه همه چیز درست است و به درستی متصل شده است، بهترین حدس بعدی این است که مشکل از تنظیمات نرم افزار گیرنده شما است. به منوی تنظیمات روی صفحه بروید و آزمایش تنظیمات مختلف بلندگو را شروع کنید. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد بلندگوها را به صورت اختصاصی به کانال های خاصی اختصاص دهید، و در برخی دیگر، ممکن است منبع اصلی نتواند در تنظیمات بلندگوی شما پخش شود. صرف نظر از این، آزمایش تنظیمات مختلف باید خیلی سریع این مشکل را حل کند. بسته به سازنده و مدل گیرنده ای که در تنظیمات خود دارید، گیرنده شما ممکن است ویژگی ها یا گزینه هایی را که در اینجا آمده است نداشته باشد.

گیرنده خود را از منبع تغذیه جدا کنید. نکته بعدی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید گیرنده AV شما به درستی وصل شده است. "به درستی متصل شده" به این معنی است که کابل برق کاملاً وارد شده و سیم های بلندگو به درستی به داخل فشار داده شده است. اگر از سیم برهنه استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که با پیچ هایی محکم نگه داشته شده است، بدون اینکه سیم اضافی زیاد دیده شود.
بسیاری از گیرنده های A/V دارای دکمه های صدا هستند. که حداقل یا حداکثر حجم مشخصی ندارند، به این معنی که می توان آنها را در هر دو جهت بی نهایت چرخاند. این امر به سختی می تواند تشخیص دهد که میزان صدای شما چقدر است فقط با نگاه کردن به دکمه. مطمئن شوید که میزان صدای شما در واقع آنقدر بالا باشد که بتوانید چیزهایی را در همه بلندگوهای خود بشنوید. برخی از گیرنده های A/V مجهز به دکمه Muting یا Mute هستند که چراغ نشانگر ندارند تا به شما اطلاع دهند که ممکن است درگیر باشد. برای فشردن یا خاموش کردن دکمه، مطمئن شوید گیرنده شما بی صدا نیست. اگر گیرنده A/V شما دارای دکمه انتخاب بلندگو است، ممکن است شما اصلاً صدا نشنوید، یا ممکن است صدای مخدوش یا ضعیفی بشنوید. بسته به جایی که بلندگوهای شما در پشت گیرنده متصل شده اند، ممکن است به این دسته نیاز داشته باشید تا متفاوت تنظیم شود. اگر هدفون خود را به سینمای خانگی متصل کرده اید، هیچ صدایی از بلندگوهای شما نخواهد آمد. دوبار بررسی کنید و مطمئن شوید هدفون وصل نشده است.

2. بلندگوها به درستی کار نمی کنند.

-نمایندگی-سونی-مشهد-تعمیرات-صدای-بلندگو-سونی-

ما قصد داریم یک راه حل تقریباً واضح را ارائه دهیم - راه حلی که احتمالاً مشکل را حل نمی کند، اما به هر حال ارزش انجام آن را دارد. صدا را زیاد کنید. در برخی موارد، محتوای فراگیر در یک صحنه خاص از فیلم یا سریال می تواند بسیار ظریف باشد و برداشت اولیه شما از کمبود صدای فراگیر ممکن است به این دلیل باشد که خیلی بی صدا پخش می شود. برای تنظیم میزان صدا برای بلندگوهای جداگانه، باید به منوی تنظیم گیرنده خود بروید.
با فرض اینکه اینطور نیست، اتصالات بلندگو را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی سر جای خود قرار گرفته است. اگر این مشکل را حل نکرد، وقت آن است که نگاهی طولانی و سخت به منابع اصلی خود بیندازید. سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا منبع اصلی شما در واقع قادر به پخش صدای فراگیر 5.1 یا 7.1 است؟ اگر در حال پخش موسیقی از طریق گیرنده خود هستید، احتمالاً چنین نخواهد بود، زیرا اکثر آهنگها برای دو کانال، نه پنج یا هفت، میکس می شوند.
به احتمال زیاد فیلم ها و سریال ها دارای ترکیب فراگیر هستند، اما نه همیشه. اگر چنین است، ممکن است لازم باشد گیرنده خود را طوری تنظیم کنید که مخلوط 2.1 را به 5.1 یا بیشتر تبدیل کند. تنظیمات گیرنده متفاوت است، اما باید گزینه مورد نظر را در زیر برچسب DSP Settings یا موارد مشابه پیدا کنید. دوباره، با تنظیمات مختلف بازی کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند. همیشه می توانید منبعی را که می دانید قادر به پخش صدای فراگیر کامل است بررسی کنید تا گیرنده یا بلندگوی شما مقصر باشد.
اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد خروجی را روی جریان چند بیتی تنظیم کنید. شما باید بتوانید این گزینه را در منوی تنظیمات خود پیدا کنید. ممکن است اجزای تلویزیون و گیرنده A/V شما از تنظیمات مختلف "ورودی" یا "منبع" استفاده کنند تا بتوانند صدا و تصویر را به درستی پیدا کنند. بسته به کابل های مورد استفاده و اجزای مختلفی که نصب کرده اید، این مورد در هر تنظیم سینمای خانگی متفاوت خواهد بود. این مراحل نحوه بررسی و تنظیم تنظیمات ورودی اجزای خود را برای اطمینان از صحت آنها مورد بررسی قرار می دهد.
اگر صدا یا فیلم ندارید، یا حتی ویدیویی بدون صدا دارید، ممکن است ورودی های سیستم شما مشکلی داشته باشد. ممکن است بلندگوهای شما طوری تنظیم شوند که ورودی اشتباه دریافت کنند. آیا سیستم صوتی فراگیر چند بلندگو دارید که مشکل ایجاد می کند؟ ممکن است با مسائلی مانند عدم صدا، یا عدم وجود جلوه صدای فراگیر، یا شاید صدای فراگیر از جهت اشتباه روبرو شوید. در صورت عدم جهت صوتی فراگیر، ممکن است بلندگوهای ماهواره را به اشتباه قرار داده باشید. بلندگوها و دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید تا ببینید کدام بلندگو کجا می رود.
همچنین ممکن است در مورد سیستم های صدای فراگیر سیم دار، سیم اشتباه به کانال اشتباه در پورت های خروجی تقویت کننده (یا به بلندگوی اشتباه) وصل شده باشد. سیم ها را با دقت ردیابی کنید تا ببینید کدام پورت به کدام بلندگو منتهی می شود و سپس دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید که آیا آن صحیح است.
سایر شکایات مکرر در مورد صدای فراگیر شامل کیفیت ضعیف صدا (با عدم وجود جلوه فراگیر) یا حتی عدم صدا می باشد. در این مورد، محتمل ترین احتمال این است که یکی از اجزاء - یا سیستم صوتی، کابل ها یا صدای منبع، از فرمت صدای فراگیر مناسب (Dolby Audio ، DTS ، DTS HD یا (Dolby Atmos پشتیبانی نکند.

3. بلندگو های جلویی سینما خانگی درست کار نمی کنند

تعمیرات-بلندگوهای-سونی-مشهد-صدا-

اگر هر نوع مشکل صوتی را در سیستم خود تجربه می کنید، از منبع صوتی دیگری استفاده کنید! پیشنهاد می کنیم از اتصال آنالوگ استفاده کنید، بنابراین از استفاده از HDMI ، Digital Coax و Fiberoptic خودداری کنید. در عوض، از کابل RCA معمولی (قرمز و سفید) تا کابل( Aux 3.5 میلی متر) یا RCA تا RCA برای پخش کننده DVD یا دستگاه دیگر استفاده کنید. این امر با حذف رمزگذاری و سایر مشکلاتی که ممکن است در مورد صدای دیجیتال ایجاد شود ، مستقیم ترین ورودی را امکان پذیر می کند.
باز هم، این چیزی است که تقریباً می توان با پخش در منوی تنظیمات گیرنده آن را برطرف کرد. دربیشتراوقات، مشکلی در تنظیمات اندازه بلندگو وجود دارد. اکثر گیرنده ها به شما امکان می دهند اندازه بلندگوهای خود را کوچک یا بزرگ تنظیم کنید. این به آن اجازه می دهد تا آنها را به طور موثرتری با سایر بلندگوهای موجود در تنظیمات شما ادغام کند. بدیهی است که کوچک و بزرگ طیف وسیعی را پوشش می دهد، اما انتخاب مناسب آن بسیار آسان است. اگر در تنظیمات خود یک جفت بلندگو طبقه ای دارید، گزینه بزرگ را انتخاب کنید. اگر بلندگوهای جلویی شما از نوع ماهواره ای هستند، کوچک را انتخاب کنید.
گزینه دیگر این است که کراس اوور ساب ووفر خود را تنظیم کنید. این نقطه ای در طیف فرکانسی است که بلندگوها شروع به پخش صدای خود می کنند و ساب ووفر آن را می گیرد. ممکن است آن را طوری تنظیم کرده باشید که بلندگوهای جلوی شما بیش از حد، بار بیس را تحمل کنند، که می تواند صدا را مخدوش یا در غیر این صورت کدر کند. با تنظیم آن روی 80Hz شروع کنید.

4. بلندگوهای سایز بزرگ به درستی صدا تولید نمی کنند.

بلندگوهای-سونی-بزرگ-صدا-ندارد-تعمیرگاه-مشهد

یکی از مشکلات بلندگوهای سقفی و ارتفاعی به درستی پخش نکردن صدا است. با فرض اینکه همه چیز به درستی متصل شده است، اولین چیزی که باید امتحان کنید تنظیم تنظیمات گیرنده A/V است. اگر بلندگوهای بلندی دارید، مطمئناً گیرنده ای دارید که می تواند 9.2 یا 11.2 صدا داشته باشد. راه حل ممکن است به سادگی تغییر تنظیمات کدک شما باشد، که یک اصطلاح برای نرم افزاری است که صدا را کد می کند.
اگر این کار تاثیری نداشت، شاید لازم باشد در نحوه قرار دادن بلندگوها بیشتر فکر کنید. بدیهی است، اگر بلندگوهای سقفی دارید، این کار به تلاش بیشتری نیاز دارد. سعی کنید بلندگوهای مرتفع خود را به اطراف بچرخانید. آیا تفاوتی وجود دارد؟ بهتر است یا بدتر؟ آیا زاویه دادن به بلندگوها به گونه ای دیگر باعث بهبود متریال می شود؟ ممکن است به سادگی نیاز به تعمیر موقعیت و جهت باشد - مدارکی را که بلندگوهای شما همراه داشته اند بررسی کنید تا ببینید آیا سازنده چیز خاصی را توصیه می کند یا خیر.

5. پخش صدای زمزمه از بلندگوها

پخش-صدای-بلندگو-با-زمزمه-کار-

ابتدا بررسی کنید که تلویزیون یا دستگاه پخش جریانی شما از چه فرمت صدای فراگیر استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که سیستم صوتی شما نیز از این فرمت پشتیبانی می کند. اگر اینطور نیست، نگران نباشید: بسیاری از دستگاه های پخش کننده (مانند Amazon Fire TV Stick و تلویزیون ها) به شما امکان می دهند فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. سعی کنید فرمت های فراگیر را برای مطابقت با آنهایی که مطمئن هستید سیستم صوتی شما با آنها کار می کند، تغییر دهید. اگر فرمت در هر دو طرف پشتیبانی می شود، ممکن است یا از کابل اشتباه استفاده می کنید یا کابل آسیب دیده دارید.
برخی از فرمت ها به کابل های HDMI نیاز دارند زیرا سیگنال های صوتی دیجیتالی هستند و از DRM محافظت می کنند، در حالی که برخی دیگر از طریق کابل های نوری Toslink) یا RCA) کار می کنند. مطمئن شوید که از کابل صحیح نیز استفاده می کنید. به یاد داشته باشید که کابل های 3.5 میلی متری و بلوتوث از صدای فراگیر پشتیبانی نمی کنند بنابراین اگر در حال پخش بی سیم (یا روی کابل هدفون) از تلویزیون خود هستید، باید به صدای استریو (2 کانالی) بسنده کنید. صدای همهمه از طریق بلندگوها یک مشکل رایج در سیستم های صوتی قدیمی است. اگر این مشکلی است که با آن روبرو هستید، موارد زیر را می توانید انجام دهید:
ابتدا سعی کنید صدا و منبع خانه (سی دی پلیر، کنسول بازی یا تلویزیون) را بر روی یک پاورپوینت از طریق محافظ برق قرار دهید. شما باید کاملاً مطمئن باشید که سوکت دیوار(و محافظ برق) می تواند کشش فعلی را مدیریت کند. هیچ پریز برق را بیش از حد استفاده نکنید زیرا می تواند بسیار خطرناک باشد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که سیستم صوتی شما به سوکت متصل شده است که از طریق اینورتر متصل نیست. در مرحله بعد، سعی کنید اجزا را یکی یکی جدا کنید تا ببینید مشکل در کجا نهفته است. سعی کنید صدای منبع را تغییر دهید تا ببینید آیا نویز از بین می رود یا خیر؟
همچنین ممکن است لازم باشد کابل های جدید با محافظ بهتر را امتحان کنید. سپس بررسی کنید که آیا سیم های زمینی موجود در تجهیزات صوتی شما به درستی به تقویت کننده متصل می شوند یا خیر. این ها معمولاً به یک پیچ کوچک در پنل پشتی متصل می شوند. در نهایت، اگر به نظر می رسد هیچ چیزی کمکی نمی کند، ممکن است تقویت کننده شما معیوب باشد و ممکن است به کمک یک متخصص در این مورد نیاز داشته باشید.

6. موسیقی فاقد توربو یا بیس است.

پخش-صدای-بلندگو-با-آهنگ-فاقد-توربو-بیس-تعمیرات-سونی-

اگر مشکل شما این است که سیستم صوتی شما خوب به نظر نمی رسد (صدای کم و یا خراش سه تایی و بیس خفه دارد) این مشکل ممکن است به یکی از چندین مشکل زیر مربوط باشد:
اولین احتمال این است که شما سیستم های صوتی را با حجم بسیار بالا پخش می کنید. این امر نه تنها نادرست پخش شدن صدا را افزایش می دهد، بلکه هرگونه مشکل کیفیت صدای دیگر را در سیستم صوتی شما بزرگ می کند.احتمال دیگراین است که تنظیمات اکولایزر شما صحیح نباشد. هرگونه کنترل اکولایزر را نه تنها در سیستم صوتی، بلکه منبع پخش نیز بررسی کنید.
همچنین ممکن است لازم باشد محل قرارگیری سیستم های صوتی خود را بررسی کنید. ساب ووفرها در مورد نحوه قرار دادن آنها کمی سختگیرانه عمل می کنند، اما توییترها و بلندگوهای دیگر (ماهواره ای) باید همانطور که توسط نام تجاری سیستم صوتی شما در کتابچه راهنمای کاربر توصیه شده است قرار داده شوند. سرانجام ما به کابل ها برمی گردیم و ممکن است یک سیم آسیب دیده مسئول این مشکل باشد و شما باید مراحل عیب یابی را که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم بررسی کنید. اگر هیچ کدام از این موارد کمکی نکرد، بررسی کنید که آیا بلندگوهای شما به توییترها و ووفرهای خود آسیب رسانده اند یا خیر؟ اگر چنین است، باید آنها را از طریق یک مهندس مجرب سرویس AV تعمیر کنید.
تنظیم کراس اوور ساب ووفر شما اغلب می تواند تفاوت چشمگیری در نحوه درک باس شما ایجاد کند. همانطور که قبلاً گفتیم، از 80Hz شروع کنید و ادامه دهید. اگر هنوز بهبودی مشاهده نکرده اید، ممکن است مشکل از اتصال باشد. به عنوان مرجع، یک کابل RCA از گیرنده تا ساب ووفر شما باید از آن مراقبت کند. اگر هیچ یک از این موارد جواب نمی دهند، به احتمال زیاد این مشکل محل قرارگیری است.
هنگام کار با ساب ووفر باید به چند نکته توجه داشته باشید. به طور سنتی، رایج ترین مکان ها برای قرار دادن ساب ووفر در گوشه ای از اتاق، دور از دیوارها و در مجاورت اسپیکرهای جلویی است. اگر می خواهید بیس خود را افزایش دهید اینها اولین مکان هایی هستند که باید امتحان کنید. اگر این کار نمی کند، وقت آن است که یک ترفند قدیمی که دوستداران سابق مدتی است از آن استفاده می کنند را امتحان کنید. قسمت فرعی که هنوز متصل است را بردارید و در موقعیت های بالا قرار دهید. سپس باس را با شدت زیاد پلی کنید- سپس روی زمین بچرخید و دریابید که کجا صدای باس بیشتر برجسته است. ساب ووفر را در آنجا قرار دهید. این یک ترفند قدیمی است، اما امتحان شده و واقعی است.

7. صدای بلندگو بسیار بلند است.

تنظیم-صدای-بلندگوهای-سونی-بلند-میشود-تعمیرات

اگر در حال تماشای فیلم هستید و متوجه شدید که برخی از صحنه ها بسیار بلند می شوند، احتمالاً به دلیل ترکیب صدا است. اما این بدان معنا نیست که باید هر بار تنظیمات صدا را تغییر دهید. بسیاری از سیستم های صوتی خانگی دارای کنترل دامنه پویا (گاهی اوقات به عنوان کنترل صدا) نیز ارائه می شود. این را روشن کنید تا ببینید آیا کمکی می کند. این باعث می شود صدای بلندترین قسمت ها کاهش یابد. در عین حال، باید صدای آرام ترین صحنه ها را نیز بالا ببرد و به شما کمک کند بدون تنظیم مداوم صدا، از فیلم لذت ببرید.
اینها رایج ترین مسائلی است که مردم در مورد سیستم های صوتی خود با آن روبرو هستند. اگر مشکل مربوط به کابل ها، اتصالات یا محل قرارگیری بلندگوها است، می توانید آن را به راحتی حل کنید. با این حال، اگر مشکل مربوط به درایور بلندگو یا قطعات داخلی مانند تقویت کننده یا مدارهای داخلی DAC (Digital To Analogue Converter) باشد، قطعاً برای رفع مشکل باید با یک متخصص خدمات در نمایندگی اگنش مشورت کنید.

8. من فاصله بین صدا و تصویر تجربه می کنم.

تصویر-تلویزیون-سونی-صدا-فاصله-دارد

این مورد یکی از رایج ترین و آزاردهنده ترین مسائل در دنیای سینمای خانگی است. این امر آنقدر رایج است که بسیاری از تولیدکنندگان حتی یک ویژگی خاص منو را برای مقابله با آن در نظر می گیرند. به طور خلاصه، وقتی صدای شما قبل از تصویر شما می آید، به این دلیل است که پردازش فیلم کمی طولانی می شود. این بدان معناست که صدا قبل از تصویر آماده است و بازیگران روی صفحه قبل از حرکت دهان صحبت می کنند. خوشبختانه، تعمیر آن نیز بسیار آسان است. به دنبال ویژگی در منوی تلویزیون یا گیرنده خود با عنوان Audio Delay باشید.
هر بار چند میلی ثانیه آن را تنظیم کنید تا صدا و تصویر با هم مطابقت داشته باشند. شما یک راهنمای بسیار دقیق تر برای انجام این کار پیدا خواهید کرد، که شامل گزینه هایی برای مواردی است که کاملاً کار نمی کند. اگر تصویر قبل از صدا باشد. به هر حال، ممکن است مشکلات عمیق تری داشته باشید.

9. بدون تصویر

تصویر-تلویزیون-وجود-ندارد-سونی-مشهد-تعمیرات

صفحه تاریک می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این می تواند صفحه نمایش یا پروژکتور، کابل، دستگاه منبع، گیرنده یا ریموت باشد. اگر صفحه نمایش کاملاً تاریک است، ممکن است مشکل از تلویزیون یا پروژکتور شما وجود داشته باشد. همچنین ممکن است ریموت مشکل داشته باشد یا سیگنال ریموت به سنسور لازم نرسد. اگر می توانید پروژکتور یا تلویزیون خود را به صورت دستی روشن کنید، احتمالاً مشکل از راه دور یا یک سنسور معیوب یا جدا شده است. در غیر این صورت، کابل های برق و منابع تغذیه خود را بررسی کنید. اگر صفحه نمایش شما روشن است اما سیگنالی دریافت نمی کند، مشکل در جای دیگری از زنجیره است. چرخه ورودی های مختلف دستگاه های متعدد منبع مانند جعبه کابل و یک کنسول بازی را آزمایش کنید. تأیید کنید که کابل های شما به طور ایمن وصل شده اند. اگر نمی توانید منبع مشکل را محدود کنید، ممکن است باید تعمیر سیستم سینمای خانگی از تکنسین A/V امکانپذیر باشد.

10. کنترل از راه دور

کنترل-از-راه-دور-تلویزیون-سونی-تعمیرات

اگر ریموت جهانی شما به ورودی ها پاسخ نمی دهد، ابتدا بررسی کنید که به اندازه کافی شارژ شده است یا نیازی به باتری جایگزین ندارد. اگر ریموت همچنان پاسخگو نباشد، ممکن است تداخل سیگنال ایجاد شود. برخی از تنظیمات سینمای خانگی از سنسورهای مادون قرمز (IR) یا فرکانس رادیویی RF) (یا "چشم")) استفاده می کنند که روی سنسورهای داخلی روی گیرنده و سایر دستگاه ها اعمال می شود. اگر موارد فوق در مورد تنظیم سینمای خانگی شما صدق نمی کند، ممکن است زمانی که گیرنده شما روی RF تنظیم شده است، کنترل از راه دور شما استفاده می شود یا برعکس. معمولاً می توانید تنظیمات روی ریموت یا گیرنده را برای مطابقت آنها تنظیم کنید.

نحوه عیب یابی سیستم صوتی فراگیر سونی

یک سیستم صدای فراگیر سونی می تواند به تنظیمات سینمای خانگی شما متصل شود تا هنگام تماشای تلویزیون یا فیلم ، بازی های ویدئویی یا گوش دادن به موسیقی در اتاق نشیمن ، صدای با کیفیتی را برای شما فراهم کند. بلندگوها به گیرنده صوتی متصل می شوند که به شما امکان می دهد دستگاه را کنترل کنید. اما گاهی ممکن است با سیستم بلندگو مشکل داشته باشید. عیب یابی بلندگوها و گیرنده شما برای رفع مشکل طولی نمی کشد.اما گاهی اوقات تعمیر این لوازم نیاز به دانش کافی و پیشرفته متخصصان در این حوزه دارد ،شرکت مهندسی اگنش یکی از معتبر ترین نمایندگان رسمی سونی در مشهد می باشد که در این حوزه دارای متخصصان مجرب و با دانش بالا است. برای رفع مشکلات سینما خانگی خود در خانه مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول :

بلندگو-صدا-پخش-نمیکند-تعمیرات-سینمای-خانگی-سونی

دکمه "ورودی" را در صفحه کنترل گیرنده صدای فراگیر فشار دهید تا مطمئن شوید دستگاه روی دستگاه صحیح تنظیم شده است. اگر گیرنده روی دستگاه دیگری تنظیم شده باشد، صدا از بلندگوها پخش نمی شود - به عنوان مثال، اگر سعی می کنید یک DVD را بشنوید اما گیرنده روی جعبه کابل تنظیم شده است، هیچ چیزی نمی شنوید.

مرحله دوم :

تنظیم-صدای-کنترل-تلویزیون-سونی

دکمه تنظیم صدا را روی گیرنده تنظیم کنید. اگر صدا را از طریق سیستم بلندگوی خود نمی شنوید، ممکن است کلید تنظیم صدا خاموش شده باشد. صدا را زیاد کنید تا ببینید از بلندگوها چیزی می شنوید یا خیر. اگر دستگاهی که به سیستم متصل کرده اید دارای کنترل صدا، به عنوان مثال پخش کننده CD است، میزان صدا را در این دستگاه نیز تنظیم کنید.

مرحله سوم :

اتصالات-کابل-تلویزیون-سونی-تعمیرات-نمایندگی-سونی-مشهد

اتصالات دستگاه های خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل های صوتی دستگاهی که سعی می کنید از طریق بلندگوها به آن گوش دهید به درستی در ورودی های پشت گیرنده قرار داده شده است. کابل های صوتی سفید و قرمز باید در ورودی های قرمز و سفید صحیح باشند.

مرحله چهارم :

-تعمیرات-اتصالات-سیم-بلندگو-تلویزیون-سونی

اتصالات بلندگوهای خود را بررسی کنید. هر بلندگو باید به درستی به پشت گیرنده متصل شود. سیم ها باید سالم باشند و خراب نشوند. هر سیم باید به ترمینال سیاه و قرمز مناسب متصل شود تا بتواند به درستی کار کند.

مرحله پنجم :

-تعمیرات-اتصالات-سیم-بلندگو-تلویزیون-سونی

دکمه ""Test Toneرا روی ریموت گیرنده خود فشار دهید. یک بوق کوتاه از هر بلندگو به صورت جداگانه می شنوید تا به شما کمک کند تشخیص دهید کدام یک به درستی کار نمی کند. اگر چیزی نمی شنوید، دکمه ""Menu را از راه دور فشار دهید تا منوی گیرنده روی تلویزیون بالا بیاید. از پیکان های ناوبری برای حرکت به بالا و پایین در منو استفاده کنید. بلندگو را انتخاب کرده و دکمه سمت راست را فشار دهید تا صدا برای هر بلندگو افزایش یابد.

مرحله ششم :

-تعمیرات-اتصالات-سیم-بلندگو-تلویزیون-سونی

اگر هنوز چیزی را از طریق بلندگوها نمی شنوید، ممکن است یک مشکل فنی در کابل های صوتی دستگاه شما یا خود گیرنده وجود داشته باشد. سعی کنید از مجموعه دیگری از کابل های صوتی استفاده کنید. اگر این مشکل را حل نکرد، ممکن است مجبور شوید سیستم گیرنده و بلندگوی خود را به نمایندگی بفرستید.

کپی رایت 1399 © تمام حقوق قالب محفوظ است. طراحی توسط Barat Hadian