به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

معرفی نسل جدیدهدست های واقعیت مجازی سونی

  • خانه
  • وبلاگ اگنش
  • نسل جدیدهدست های واقعیت مجازی سونی
سونی_واقعیت_مجازی

واقعیت مجازی(VR) چیست؟

واقعیت مجازی یا همان (VR) یک تجربه شبیه سازی شده است که می تواند شبیه یا کاملاً متفاوت از دنیای واقعی باشد. کاربردهای واقعیت مجازی شامل سرگرمی (به عنوان مثال بازی های ویدئویی) ، آموزش (به عنوان مثال آموزش پزشکی یا نظامی) و تجارت (به عنوان مثال جلسات مجازی) است. سایر فناوری به سبک VR شامل واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی است که گاهی اوقات به عنوان واقعیت توسعه یافته یا XR نیز شناخته می شود.

در حال حاضر ، سیستم های استاندارد واقعیت مجازی از هدست های واقعیت مجازی یا محیط های چند پروژه ای برای ایجاد تصاویر واقعی ، صداها و سایر احساسات استفاده می کنند که حضور فیزیکی کاربر را در یک محیط مجازی شبیه سازی می کند. شخصی که از تجهیزات واقعیت مجازی استفاده می کند ، می تواند به دنیای مصنوعی نگاه کند ، در آن حرکت کند و با ویژگی ها یا موارد مجازی تعامل داشته باشد. این جلوه معمولاً توسط هدست های VR متشکل از یک صفحه نمایش روی سر با یک صفحه نمایش کوچک در جلوی چشم ایجاد می شود ، اما همچنین می تواند از طریق اتاق های مخصوص طراحی شده با چندین صفحه نمایش بزرگ ایجاد شود. واقعیت مجازی به طور معمول شامل بازخورد شنیداری و ویدئویی است ، اما ممکن است انواع دیگر بازخورد حسی و نیرویی را نیز از طریق فناوری لمسی مجاز کند.

همراه با پیشرفت فناوری واقعیت مجازی(VR) ، چندین سال است که از فناوری ویدیو با دید رایگان در پخش ورزش استفاده می شود و اخیراً در زمینه تولید محتوای ویدیویی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. به طور خاص ، فناوری تجسم همه جانبه ، که به شما امکان می دهد تصاویر 360 درجه بگیرید ، از طریق خدمات آنلاین ارائه شده توسط شرکت های مختلف پشتیبانی می شود ، و مطمئنا افراد زیادی هستند که قبلاً آن را تجربه کرده اند. با توجه به این موضوع ، حرکت به سوی پشتیبانی از فناوری تجسم همه جانبه نیز در جریانات تولید ویدیو یکپارچه از جمله تصویربرداری ، تولید ، انتقال و نمایش فعال تر شده است.

هدست_واقعیت_مجازی_نمایندگی_تعمیرات_سونی_مشهد

هیدکی نیشینو ، معاون ارشد برنامه ریزی و مدیریت پلتفرم سونی رسماً اعلام کرد که سونی به سرمایه گذاری خود در واقعیت مجازی (VR)ادامه می دهد و هدست جدیدی پس از سال 2021 را ارائه میدهد. در سال 2019 ، بر اساس داده های Marketline ، تخمین زده می شد که سونی کمتر از 40 درصد از سهم بازار را در فضای VR در اختیار دارد و این فشار مستمر موقعیت سونی را در بازار تقویت می کند.

نیشینو اشاره کرد که فناوری های جدیدی که به کار گرفته می شود نمونه ای از سیستم عامل آینده شرکت است نکته جالبی نشان می دهد که نه تنها سونی در حال سرمایه گذاری در این فناوری است ، بلکه به عنوان بازی های جدید نیز به این کار ادامه می دهد. با تکامل فناوری دیدگاه آزاد ، دانشمندان شرکت سونی معتقدند که: "دیدگاه های آزاد" و "واقعیت" عناصر کلیدی خواهند بود. فناوری واقعیت مجازی که آن ها در حال توسعه آن هستند با هدف فراتر رفتن از تجسم همه جانبه است. این فناوری که در ابتدا در پخش ورزش استفاده می شد ، اکنون به حوزه سرگرمی گسترش یافته است و سازندگان محتوای ویدئویی آن را به دلیل ارزش جدیدی که می تواند برای کنسرت ها و تبلیغات تجاری به ارمغان آورد ، تشخیص داده اند. با استفاده از مشاغل موجود سونی و دارایی های فناوری تصویربرداری/فیلمبرداری ، آن ها قادر خواهند بود که فیلم های کم هزینه و با کیفیت بالا را با دیدگاه رایگان ضبط کنند ، در نتیجه به ایجاد تجارت جدید کمک خواهند کرد که از حرفه ای ها گرفته تا مشتریان عادی به همه دسترسی داشته باشند.

این گام بزرگ در واقعیت مجازی برای توسعه دهندگان و ناشرانی که بر روی عناوین جدید مبتنی بر واقعیت مجازی کار می کنند بسیار مفید خواهد بود زیرا می توانند منابع مالی و برنامه های تجاری خود را برای آینده تأیید کنند.

نمایندگی_تعمیرات_سونی_مشهد_واقعیت_مجازی

بخشی از سختی های این راه:

با فناوری تجسم همه جانبه کنونی ، می توانید با پوشیدن هدست و حرکت دادن سر خود به اطراف ، 360 درجه را از نقطه نظر خاصی مشاهده کنید. با این حال ، امکان حرکت در اطراف اجسام و مشاهده آنها از پشت وجود ندارد. این تفاوت عمده با محتوای VR ایجاد شده با CG است. یک دیدگاه انعطاف پذیرتر برای غوطه ور کردن کاربران در محیط های VR ضروری است. به منظور ارائه یک تجربه همه جانبه ، همچنین لازم است ویژگی های اصلی خود ویدیو مانند وضوح تصویر و فریم را بهبود بخشید. این به نوبه خود مستلزم پردازش حجم بیشتری از داده ها است ، بنابراین کارهای زیادی برای انجام هر دو قسمت ویدئو و نمایش باید انجام شود.اما با استفاده از فناوری ویدئویی بدون دیدگاه رایگان ، سونی مدل های سه بعدی را با قرار دادن چندین دوربین در اطراف یک سوژه و عکاسی تولید می کند. بزرگترین ویژگی فناوری واقعیت مجازی ، توانایی ایجاد تصویر از دید مجازی است که در آن دوربین واقعی وجود ندارد و با استفاده از مدل های سه بعدی ضبط شده است. ایجاد یک دیدگاه مجازی شامل فرایند کالیبراسیون چندین دوربین ، تولید مدلهای سه بعدی از سوژه ها ، نگاشت بافت به مدلهای سه بعدی و ایجاد کار دوربین است.

به طور طبیعی ، سیستم بهینه عکس برداری بستگی به موضوع دارد. نمونه های کاملاً دانشگاهی از سیستم های عظیم شامل چند صد دوربین وجود دارد ، اما این از نظر تجاری چندان واقع بینانه نیست. سیستم های عکاسی با استفاده از فناوری واقعیت مجازی فعلی مخصوصاً برای فیلمبرداری از مناطق نسبتاً کوچک هستند و برای ماندن سوژه در یک مکان کم و بیش مورد نیاز است. در نتیجه ، آنها برای ضبط هنرمندان موسیقی در حال حرکت یا تعداد زیادی از افراد که همزمان اجرا می کنند ، مناسب نیستند. در مقابل ، سیستم عکس برداری سونی که برای صنعت سرگرمی در نظر گرفته شده است به گونه ای منحصر به فرد است که می تواند مناطق نسبتاً وسیعی را با یک یا چند نفر که در اطراف راه می روند ، می رقصند یا انواع دیگر اجراها را انجام می دهند ، ثبت کند. به منظور افزایش بیشتر این امر ، سونی به طور مداوم در حال توسعه و اثبات آزمایشات مفهومی روی سنسورها و لنزها ، سیستم های همگام سازی چندین دوربین ، تنظیمات دوربین و نور و مواد برای پس زمینه های chromakey می باشد.

یکی از بزرگترین استودیوهای ضبط حجمی در ژاپن در دفتر مرکزی سونی در ژانویه 2020 افتتاح کرد. اولین کاری که عوامل شرکت سونی در این استودیو انجام دادند ، بازی Double Dutch بود که شامل دو طناب زدن در جهت مخالف بود. بازی دو نفره هلندی با پنج نفر برای استفاده حداکثری از منطقه عکس برداری 5 متری استودیو بهینه بود. طناب های باریک که با سرعت زیاد حرکت می کردند به این معنی بود که فیلمبرداری و پردازش سیگنال چالش برانگیز است ، اما تصویربرداری موفقیت بزرگی بود. سونی توانست پتانسیل این فناوری را نه تنها برای بیان بصری بلکه برای تجزیه و تحلیل ورزشی نیز نشان دهد. در راستای پیشرفت ، هدف این شرکت تسریع توسعه فناوری و تأیید کسب و کار با همکاری طرفین داخل و خارج از شرکت است.

هدست_واقعیت_مجازی_سونی_مشهد_

گروه تحقیقاتی شرکت سونی به طور مستمر تحقیق و توسعه را انجام می دهد تا به مأموریت خود "ارائه فناوری که امکان دستکاری (ضبط ، نمایش و حمل و نقل) فضاهای سه بعدی را از طریق دیجیتالی شدن کامل فضاهای واقعی می دهد ، دست یابد."پس از این ، سونی می خواهد یک تجربه ویدئویی ایجاد کند که به کاربران امکان می دهد فضایی را از راه دور به اشتراک بگذارند ، با یکدیگر تعامل داشته باشند و واقعاً احساس کنند که طرف مقابل با آنها آنجاست.

نمونه هایی از هدست های واقعیت مجازی سونی:

- هدست SONY VR1

نمایندگی_تعمیرات_سونی_واقعیت_مجازی1_مشهد

مزایا:
• ارزانتر
• تقریبا ویژگی های مشابهی با VR2 دارد


معایب:
• بدون HDR
• بدون میکروفون

- هدست SONY VR2

نمایندگی_تعمیرات_سونی_واقعیت_مجازی2_مشهد

مزایا:
• HDR
• میکروفون
• سیم باریک


معایب:
• گرانتر

برای مشاهده لیست مطالب به فیسبوک توییتر لینکدین تلگرام مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *