به سایت نمایندگی رسمی سونی(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

تعمیرات-تلویزیون-led-lcd-نحوه-خاموش-کردن-جلوه-Soap-Opera
رایج ترین-خطاهای-دوربین-دیجیتال-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-نمایندگی-اگنش

رایج ترین خطاهای دوربین دیجیتال و نحوه تعمیر آنها

تمیز کردن سنسور دوربین عکاسی و فیلمبرداری سونی :
تمیز کردن سنسور دوربین عکاسی و فیلمبرداری سونی (CCD) و تمیز کردن جعبه آینه: برای اینکه دوربین سونی شما بدون مشکل کار کند، باید به طور مکرر آن ها را تمیز و کالیبره نگه دارید.
با گذشت زمان ، خراش و تکه های فلزی تونی ناشی از تغییر لنز وارد بدنه دوربین می شود و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار می دهد.
الکتریسیته ساکن همچنین می تواند در مکانیزم شاتر ایجاد شود که گرد و غبار بیشتری را بر روی CCD جذب می کند .
با استفاده از امکانات مدرن در یک اتاق تمیز، تفنگ های یونیزه کننده و ضد استاتیک می شود و اطمینان حاصل کرد که CCD و Mirrorbox دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری شما به طور کامل تمیز و بدون ایستا هستند.

نحوه-تعمیرات-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-در-نمایندگی-اگنش

تعمیرات دوربین های سونی

چه یک عکاس حرفه ای باشید یا فقط فردی باشید که به دنبال ثبت مناظر شگفت انگیز در مقابل خود هستید، هیچ چیز نمی تواند ناامیدکننده تر از دست دادن یک عکس عالی باشد. ممکن است دوربین عکاسی که از آن استفاده می کنید ناگهان مشکلاتی ایجاد کند که باعث خرابی آن شود. دوربین های دیجیتال امروزه جزء ابزار های اساسی زندگی هر فرد هستند. اگر می خواهید لحظه ای را برای همیشه ثبت کنید، دوربین های عکاسی حرفه ای سونی یک ابزار فوق العاده محسوب می شوند. با این حال، به همان اندازه که گران و بسیار کارآمد هستند، به طرز قابل توجهی شکننده و حساس هستند. بدترین قسمت این است که تعمیر دوربین های عکاسی دیجیتال سونی کمی گران است. اما قبل از اینکه آن را دور بندازید، ایده هایی وجود دارد که می توانید خطاهای مورد نظر را برطرف کنید. اجازه دهید نگاهی به اشتباهات رایج دوربین دیجیتال سونی و رفع احتمالی آنها بیندازیم. جزئیات خاص تعمیر دوربین عکاسی بستگی به مدل خاص آن دارد، اما کمی استفاده از تجارب وترفندها گاهی اوقات تنها چیزی است که برای عملکرد مجدد دستگاه شما لازم است.


نحوه-تعمیرات-رفع-خطاهای-لنز-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-در-نمایندگی-اگنش

2.خطاهای لنز دوربین عکاسی سونی

خطای لنز یکی دیگر از مشکلات بسیار رایج در دوربین های دیجیتال عکاسی است. خطاهای لنز بسیار رایج است. اگر با لنز مشکل دارید، ابتدا دوربین خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خطای لنز در صفحه نمایش دوربین شما ظاهر می شود یا خیر. اگر نمایش داده می شود ، به این معنی است که دوربین عکاسی شما این مشکل را داراست. اگر چیزی وجود ندارد، ممکن است به این معنی باشد که مشکل خارجی است (آلودگی زیاد روی لنز) یا اشکال احتمالی در سیستم وجود دارد. هر اتفاقی که ممکن است اخیراً برای دوربین رخ داده است را در نظر بگیرید. بیشتر خطاها با لنز دوربین دیجیتال در اثر افتادن دوربین ایجاد می شود. همچنین یکی از عوامل اصلی ایجاد این مشکل شامل گرد و غبار ، خاک یا شن و ماسه ای است که به داخل لنز رسوب می کند. همچنین ممکن است لنز کمی از جای خود خارج شده باشد.برای حل این مشکل، با تمیز کردن ناحیه لنز در صورت وجود گرد و غبار یا خاک که باید برداشته شود، شروع کنید. برای این روش، می توانید از سشوار برای تمیز کردن مناطقی که گرما خطری برای آن ها ندارند استفاده کنید. همچنین می توانید از قوطی هوای فشرده استفاده کنید. در صورت عدم کارکرد تمیز کردن لنز، می توانید یک بررسی بصری روی لنز انجام دهید. آیا لنزها در یک جهت کج هستند؟ اگر اخیراً دوربین عکاسی یا فیلمبرداری خود را بلااستفاده رها کرده اید، ممکن است لنز کج شده باشد، که مانع از عملکرد صحیح دوربین می شود. باید توجه داشت که برخی از مشکلات لنزها حساس هستند و تلاش برای حل آنها به وسیله خودتان مشکلات بیشتری ایجاد می کند. پس بهتر است از متخصصان مرکز تعمیرات دوربین برای تعمیر آن استفاده کنید. فقط در صورت محدودیت بودجه یا دور بودن از مرکز تعمیر و مجبور به استفاده مداوم از دوربین در سریعترین زمان، به آرامی سعی کنید لنز را به حالت قبلی برگردانید و بررسی کنید که آیا خطا برطرف شده است یا خیر.

مشکلات-کارت-حافظه-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-چگونه-برطرف-کنیم

1. دوربین عکاسی نمی تواند کارت حافظه را تشخیص دهد

خطاهای کارت SD یکی از رایج ترین مشکلاتی است که احتمال دارد در مورد دوربین دیجیتال سونی با آن روبرو شد. ممکن است اشکالات متفاوتی داشته باشد و به همین خاطر، حتی ممکن است متوجه نشوید که مشکل از کارت SD است. اما برخی از نشانه ها به وضوح به این موضوع اشاره می کنند و با آشنایی با آنها به راحتی می توان تشخیص داد که مشکل از کجاست. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری کارت SD را نشناسد.
اول ، ممکن است این کارت با دوربین ناسازگار باشد. انواع مختلفی از کارت ها برای انواع مختلف دوربین های عکاسی وجود داردند. برخی ازعکاسان از کارت های SD و برخی دیگر از کارت های XD یا CF استفاده می کنند. علاوه بر این ، همه کارت های SD با هر دوربینی کار نمی کنند، باید بدانید که دوربین عکاسی سونی شما به چه چیزی نیاز دارد و فقط از آن استفاده کنید.
دلیل دوم که ممکن است غیرقابل تشخیص باشد خراب شدن کارت SD است. اگر تراشه روی کارت خراب است ، به کارت جدیدی نیاز دارید. اما اگر مشکل تراشه روی دوربین باشد، ممکن است مجبور شوید به مرکز تعمیرات دوربین مراجعه کنید. دلیل سوم می تواند این باشد که کارت SD پر است و بنابراین فضای بیشتری برای ذخیره فیلم یا عکس ندارد.
برخی از دوربین های عکاسی به وضوح می گویند که هیچ کارت حافظه ای در هنگام پر شدن فضای ذخیره سازی وجود ندارد. باید بررسی کنید که آیا چنین است و سپس با انتقال داده ها به رایانه یا هارد اکسترنال، کمی فضای دوربین را آزاد کنید.

-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد-تعمیرات-برطرف-کردن-خطای-نرم-افزاری-دوربین-سونی

4.خطاهای نرم افزاری

یکی دیگر از مشکلات رایج دوربین عکاسی مربوط به مسائل نرم افزاری می باشد. ممکن است درباره سخت افزار همه چیز خوب باشد اما مشکل نرم افزاری دوربین عکاسی مانع کارکرد صحیح آن می شود. اگر دوربین سونی شما جدیدترین نرم افزار را اجرا نمی کند، با به روزرسانی سیستم عامل شروع به برطرف کردن مشکل آن کنید. برای انجام این کار، کافی است آخرین نرم افزار موجود را دانلود کرده و آن را نصب کنید. توجه داشته باشید که باید نرم افزار را بر اساس مشخصات مدل دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری خود انتخاب کنید. در صورت بروز مشکل در بروزرسانی نرم افزار، می توانید دستگاه را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. این گزینه از منوی دوربین در دسترس شما است.

خطای-نمایندگی-سونی-در-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

3. دوربین عکاسی خطای حفاظت از نوشتن را نشان می دهد.

آیا تا به حال تلاش کرده اید عکس ها را از کارت حافظه حذف یا کپی کنید تا پیغام حفاظت از نوشتن را دریافت کنید؟
گاهی اوقات اتفاق می افتد اما راهی برای حل آن وجود دارد.ابتدا بررسی کنید که آیا کارت SD یا عکسها دارای ویژگیهای فقط خواندنی یا محافظت شده از نوشتن هستند یا نه. برای رفع مشکل، به سادگی ویژگی ها را حذف کنید. دلیل دوم برای این پیام می تواند این باشد که فایل ها تحت حمله ویروسی، احتمالاً تروجان هستند. به سادگی از آنتی ویروس خود برای بررسی و رفع این مشکل استفاده کنید.

مشکلات-باطری-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-رفع-کنید

6- خطای باتری camera sony

مشکلات باتری یکی از رایج ترین نوع از خطاهای دوربین است. خوشبختانه بیشتر مشکلات دارای راه حل های ساده و راحت هستند.در اینجا چند راهکار را ارائه می دهیم. اولین قدم این است که مطمئن شوید دوربین عکاسی تان کاملاً شارژ شده این است که همیشه همان اول که به شارژ زدید صبر کنید تا چراغ شارژر خود را بررسی کنید تا کارکرد آن را تأیید کنید. فقط ممکن است دوربین شما سالم باشد اما شارژر شما نیاز به تعویض داشته باشد.به غیر از شارژر خراب ، دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است باعث عدم شارژ شدن دوربین عکاسی شما شود.توجه کنید که برخی از باتری ها قبل از شارژ شدن باید کاملاً تخلیه شوند. در غیر این صورت ، طول عمر آنها را کوتاه می کنید. اما این در مورد همه باتری ها صادق نیست. اکثر باتری های لیتیوم یونی که این روزها بیشتر متداول هستند می توانند در هر زمان شارژ شوند.

کارت-حافظه-نمایندگی-سونی-در-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

5. کارت حافظه فرمت نشده است.

اگر از دوربین عکاسی خود استفاده می کنید و ناگهان با این پیام روبرو می شوید که کارت SD شما فرمت نشده است، ممکن است سیستم فایل آن به RAW تغییر کند. این معمولاً نشان می دهد که مشکلی در خود کارت وجود دارد و نه لزوما دردوربین.
اگر فیلم ها و عکس های شما به دلیل خطای کارت حافظه خراب شده اند، می توانید Wondershare Repairit - Software And Photo Repair را بارگیری کنید تا خطای فیلم ها و عکس های خود را برطرف کنید. برای ادامه استفاده از کارت SD، باید آن را فرمت کنید. می توانید آن را در رایانه قالب بندی کنید، اما توصیه می کنیم به جای آن کارت SDرا در تلفن تان قالب بندی کنید. به این ترتیب، یک فرمت سازگار را حفظ می کند که به آن اجازه می دهد با دوربین عکاسی شما کار کند.

-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد-تصویر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-دسترس-نیست

7- خطای تصویری دوربین عکاسی در دسترس نیست.

یکی از لذت بخش ترین لحظات عکاسی با دوربین دیجیتال، مشاهده سریع عکس ها است. اما گاهی اوقات، ممکن است دوربین یک پیغام خطا گزارش دهد که می گوید هیچ عکسی برای مشاهده در کارت SD یا حافظه داخلی دستگاه در دسترس نیست. اگر برای شما این اتفاق می افتد، سعی کنید کارت SD یا دوربین عکاسی خود را به رایانه متصل کنید تا مطمئن شوید عکس ها برای مشاهده در دسترس هستند یا نه. گاهی اوقات، حتی می توانید عکس های گرفته شده روی یک دوربین را با استفاده ازیک دوربین عکاسی دوم مشاهده کنید.

خطای-راه-اندازی-اولیه-نمایندگی-سونی-در-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

6.خطای قادر نبودن دوربین به راه اندازی اولیه

اگر وقتی دوربین عکاسی سونی خود را روشن می کنید ، با پیغام خطا "خطای دوربین ، دوربین قادر به راه اندازی اولیه نیست" مواجه می شوید. لازم نیست ناامید شوید زیرا این نیز قابل حل است. برای حل این مشکل موارد زیر را امتحان کنید: در دوربین عکاسی سونی، روی تنظیماتAPP> همه> کلیک کنید و سپس Camera> Clear Cache and Clear Data را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، دوربین را به زور متوقف می کنید. این اغلب مشکل را برطرف می کند و شما را به مسیر اصلی باز می گرداند.

آب-خوردن-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

9-اگر دوربین در آب بیافتد؟

این می تواند برای هرکسی اتفاق بیفتد، یک لحظه دوربین را در دست دارید، در لحظه بعد، دوربین بر روی آب شناور است. در صورت خرابی دوربین سونی با آب، ممکن است بتوان آن را نجات داد. همه چیز بستگی به مقدار آب داخل و مدت زمان غوطه ور شدن آن دارد.
اولین حرکت شما ممکن است این باشد که بررسی کنید آیا هنوز کار می کند یا خیر. اما هر چقدر هم وسوسه کننده باشد، سعی نکنید دستگاه را روشن کنید. برای جلوگیری از اتصال کوتاه، باید به آن زمان دهید تا خشک شود. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که باتری را بردارید تا جریان برق را حفظ کرده و همه محفظه ها را باز کنید. اگر آب مورد نظر شور یا کثیف بود، باید آن را پاک کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. همه چیز را تمیز کنید و بگذارید تا خشک شود.
تا یک هفته به آن زمان دهید و وقتی مطمئن شدید همه چیز خشک و برشته است، ممکن است بخواهید اجزاء را مجدداً مونتاژ کرده و برای ارزیابی میزان آسیب روشن کنید. ممکن است برای ادامه کار به یک کارت SD جدید و یک باتری جدید دوربین عکاسی نیاز داشته باشد.

خطای-شاتر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

8- خطای شاتر در دوربین عکاسی سونی

مشکلات شاتر نیز از مشکلات رایج خطا در دوربین های دیجیتال است. در بیشتر موارد، گیر می کند و مانع از گرفتن عکس های خوب به وسیله دوربین عکاسی می شود. گاهی اوقات ممکن است شاتر دوربین سونی باز بماند و منجر به تصاویر بیش از حد در معرض دید یا در صورت بسته شدن تصاویر سیاه شود. همچنین ممکن است پیغام خطای شاتر دریافت کنید. در هر دو مورد، برخی از راه حل هایی که می توانید امتحان کنید شامل موارد ذکر شده زیر است: ابتدا بررسی کنید که سطح لنز تمیز است یا چیزی در راه آن وجود ندارد. در صورت مشاهده ذرات خاک، از برس لنز برای تمیز کردن آن استفاده کنید. سپس از یک قوطی هوای فشرده برای تمیز کردن ناحیه اطراف شاتر و لنز استفاده کنید.اگر مشکل حل نشد، سعی کنید دیافراگم را مختل کنید. آیا دوربین عکاسی شما حالت های دستی را مجاز می کند؟ برای تنظیم سرعت شاتر در پایین ترین تنظیمات، ازحالت دستی یا اولویت شاتر استفاده کنید. برای دوربین هایی که حالت های دستی را مجاز نمی دانند، سعی کنید صحنه هایی را تنظیم کنید که به شما امکان می دهد در نور کم عکس بگیرید، مانند آتش بازی یا غروب آفتاب. پس از تغییر تنظیمات، عکس بگیرید و همانطور که دوربین عکس می گیرد، باتری را بردارید اما دوربین را خاموش نکنید. اگر از دوربینی استفاده می کنید که تنظیمات دستی را مجاز نمی داند، هنگام عکاسی باید در برداشتن باتری بسیار سریع عمل کنید. با این کار شاتر قطع می شود و اگر گیر کرده باشد ممکن است شروع به آزاد شدن کند. این فرآیند را چندین بار تکرار کنید تا خطا پاک شود.


چه زمانی باید تعمیر دوربین را رها کرد؟

گاهی اوقات ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که آن را ترک کرده و مورد جدیدی را دریافت کنید. اما چگونه می توان تشخیص داد که این زمان فرا می رسد؟ به چند نکته توجه کنید:
زمانی که هزینه تعمیر بیشتر از خود دوربین است. - اگرچه مراکز تعمیرات دوربین سونی زیادی وجود دارد، اما کارهای تعمیر دوربین اغلب بسیار گران هستند. ممکن است لازم باشد به تعمیرگاه سونی مراجعه کرده و برآوردی از کار دریافت کنید. اگر بیشتر از مبلغی است که برای دوربین پرداخته اید، ممکن است بخواهید به دنبال جایگزینی باشید. ممکن است تصمیم بگیرید دوربین عکاسی یا فیلم برداری جدیدی بخرید یا حتی نسخه قدیمی تری تهیه کنید که هزینه آن کمتر از دوربین عکاسی فعلی شما باشد. اگر خطا مربوط به مشکل سنسور باشد. - رفع مشکلات سنسور نه تنها سخت است بلکه بسیار هزینه بر است. باز هم، قبل از خریدن دوربین عکاسی و فیلمبرداری، برآوردی از هزینه تعمیرات دوربین سونی دریافت کنید. وقتی دوربین عکاسی شما دیگر کیفیت سابق را ندارد. - ممکن است شما سالها یک دوربین مشابه داشته باشید و کیفیت تصویر آن مانند گذشته نباشد. اگر این مشکل را تجربه کردید، ممکن است زمان مناسبی برای ارتقاء به چیزی بهتر باشد. توجه داشته باشید که فناوری دوربین های دیجیتال سونی در چند سال گذشته تغییر چشمگیری داشته است. همچنین لازم به ذکر است که دوربین های قدیمی ارزش چندانی ندارند و می توانند از باتری های دوربین های جدید ارزان تر باشند. بنابراین دست از نگه داشتن آن نسخه قدیمی بردارید و دوربین خودتان را ارتقا دهید. نتیجه کلی :
خرابی دوربین عکاسی و فیلمبرداری ممکن است خسته کننده باشد، اما به هیچ وجه پایان جهان نیست. اغلب، می توانید این خطاها را تنها با چند حرکت مفید برطرف کنید. در موارد دیگر، ممکن است به کمک متخصصان نیاز داشته باشید. اما وقتی همه چیز با شکست مواجه شد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به بهترین گزینه بعدی بروید.

راهکار های فوق سریع برای تعمیر و عیب یابی دوربین عکاسی و فیلم برداری

تعمیر-لنز-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

4-لوله لنز را تمیز کنید. یک پاک کننده اسپری هوای فشرده می تواند به شکاف لنز دوربین شما وارد شده و تراکم ایجاد شده را از بین ببرد. آن را به طور مساوی در شکاف ها اسپری کنید و در هر جای دیگری بر روی مدل خود فکر می کنید ممکن است گرد و غبار اضافی جمع شده باشد. دوربین خود را خاموش کرده و راه اندازی مجدد کنید تا بررسی کنید و ببینید آیا این تکنیک اصلاً کار کرده است یا خیر.

برطرف-کردن-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

3- به پشت دوربین ضربه بزنید. اگرچه ممکن است بیشتر از این تکنیک ، انجام تعمیر مفید به نظر برسد، اما برخی از افراد موفق شده اند که با کف دست خود به پشت دوربین خود ضربه بزنند و مشکل دوربین رفع شده است. اگر مشکل دوربین این است که لنز آن گیر کرده است، ممکن است نیروی یک سیلیک داخلی دوربین را شل کرده و مشکل را برای شما حل کند. اگر نگران هستید که ممکن است نیروی دست شما به دوربین بیشتر آسیب برساند، استفاده از کنار مداد برای ضربه زدن به لوله دوربین نیز کار می کند. .

باطری-کارت-حافظه-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی

1- باتری و کارت حافظه را بیرون بیاورید.
2- یک ترفند رایج در اکثر دستگاه ها (از جمله دوربین ها و تلفن های همراه) قطع برق برای چند دقیقه است.
با این کار می توانید دستگاه خود را ریست کنید. اگر مشکل لنز به دلیل مشکل در نرم افزار است، بیرون آوردن باتری و کارت حافظه به مدت 15 دقیقه ممکن است خطای باز شده را حذف کند.

فوکوس-خودکار-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-اجباری-کنید-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

7. فوکوس خودکار را اجباری کنید. هنگامی که دوربین های دیجیتال لوله خود را باز می کنند ، سعی می کنند خودشان را فوکوس کنند. این ممکن است به رفع هر مشکلی که دوربین شما دارد کمک کند. برای شروع حرکت لوله ، دکمه شاتر را نگه دارید. در حالی که دکمه شاتر را پایین نگه داشته اید ، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید. این امر به قراردادن دوربین بر روی یک سطح صاف و لنز رو به بالا کمک می کند..

برای-راهنمایی-مشاوره-تعمیر-دوربین-شماره-تماس-05138413525-استفاده-شود-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

6. کمک بگیرید، با نمایندگی تعمیرات سونی در مشهد تماس بگیرید. اگر توانسته اید برخی از مسائل قابل حل را رد کنید، ایده خوبی است که با نمایندگی تعمیرات دوربین سونی تماس بگیرید. هنگامی که به نماینده شرکت تماس میگیرید، مشکلاتی را که با آنها دست و پنجه نرم می کردید بیان کنید. اگر به نظر می رسد یک مشکل رایج در مورد دوربین باشد، او می تواند راه حل هایی را که به طور خاص برای مدل شما مناسب است به شما هدایت کند. برای تماس با شرکت اگنش که به عنوان نمایندگی رسمی سونی در تعمیرات دوربین های سونی می باشد با شماره تلفن 05138413525 تماس بگیرید.

کابل-AV-وصل-کنید-مشکل-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-رفع-شود-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

5. کابل AV را وصل کنید. ممکن است دوربین شما برای مقابله با ذرات گرد و غبار که لنز را مسدود کرده اند، به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد. اتصال کابل به مدت 5 دقیقه به دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری شما انرژی بیشتری می بخشد. در این صورت، دوربین شما باید ظرف چند دقیقه خوب شود..

-لنزهای-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-در-نمایندگی-سونی-مشهد-تعویض-کنید-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

10. لنز دوربین جدید بخرید. لنزهای دوربین را می توان برداشته و جایگزین کرد. به احتمال زیاد مدل دوربین عکاسی شما نسبتاً متداول است. مطمئن باشید شما اولین فردی نیستید که با لنز اشتباهی عکاسی کرده است. اگر دوربین دیجیتال شما کاملاً متفاوت کار می کند، ممکن است به تعویض لنز فکر کنید. می توانید آن را از فروشگاه دوربین تهیه کنید یا مستقیماً به نمایندگی تعمیرات سونی(اگنش) دهید. فقط در صورتی که واقعا می دانید در حال انجام چه کاری هستید، خودتان لنز دوربین را تعویض کنید. دفترچه راهنمای کاربر که همراه دوربین دیجیتال شما ارائه شده است باید راهنمایی هایی در این زمینه ارائه دهد.

دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-در-نمایندگی-سونی-مشهد-تعمیر-کنید-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

9. دوربین خود را به تعمیرگاه ببرید. اگر شانس ندارید و نمی توانید در خانه راه حلی مناسب برای مشکلات دوربین خود بیابید، ممکن است زمان آن فرا برسد که از متخصصان کمک بخواهید. تعمیرگاه های دوربین و لوازم الکترونیکی دوربین شما را قبول میکند و مشکلات را با قیمتی پایین تر برطرف می کنند. تنها در صورتی توصیه می شود که به تعمیرگاه سونی ببرید در صورتی که همه راه حل های آسان ممکن را به پایان رسانده اید. در برخی موارد، ممکن است گرانتر از ارزش دوربین باشند. این را در نظر داشته باشید و قبل از تحویل دستگاه خود برای تعمیر، از برآورد قیمت اطمینان حاصل کنید.


لنز-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-دستی-تنظیم-کنید

8. بدنه لنز دوربین را به صورت دستی تنظیم کنید. گاهی اوقات، ممکن است مشکل دوربین عکاسی شما مکانیکی باشد. اگر لنز امتداد نمی یابد، فقط تا حدی گسترش می یابد، یا باز می شود و سپس دوباره جمع می شود، حرکت ملایم بشکه لنز به اطراف ممکن است به چسباندن آن کمک کند. می توانید به آرامی لنز را فشار داده یا بکشید، که ممکن است برای شل شدن هر چیزی که باعث چسبندگی آن می شود کافی باشد. اگر لنز حتی اندکی باز نمی شود، دوربین را روشن کنید و سپس جلوی دوربین را با دست بسته شده ضربه بزنید. هنگامی که لوله های لنز به جای خود باز می گردند، باید یک کلیک را بشنوید.اگر این کمک نمی کند، سعی کنید لنز را به طور کامل بردارید و دوباره آن را نصب کنید.

معرفی ابزارآلات تعمیرات دوربین

در بسیاری از موارد تعمیر دوربین عکاسی یا فیلمبرداری به واسطه خود افراد امکان پذیر نیست و حتی امکان بدتر کردن شرایط دوربین را نیز در بر دارد به همین منظور بهترین راه حل مراجعه به نمایندگی های تعمیرات برند آن دوربین می باشد ،چراکه در این تعمیرگاه ها تمامی ابزار آلات پیشرفته مورد نیاز برای تعمیر هر نوع دوربین عکاسی و فیلمبرداری وجود دارد .

نام و نحوه کارکرد برخی ازاین ابزارآلات اساسی مورد استفاده در این تعمیرگاه ها در ادامه آمده است:

معرفی-پیچ گوشتی-ابزارهای-تعمیرات-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-رسمی-سونی-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

پیچ گوشتی ها

برای تعمیر دوربین عکاسی ، به پیچ گوشتی های کوچک با دقت در اندازه ها و انواع مختلف نیاز است. پیچ گوشتی های حرفه ای با عنوان دسته ای با "تیغه" قابل تعویض مورد نیاز است.

پخش-الکل-ایزوپروپیل-ابزارهای-تعمیرات-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

پخش کننده الکل

یک دستگاه پخش الکل ایزوپروپیل الکل را در خود نگه می دارد و از تبخیر آن جلوگیری می کند. الکل یک حلال است که برای تمیز کردن لنزها و حذف روغن و چربی از قطعات مکانیکی استفاده می شود.

معرفی-لاک-پاکن-ناخن-از-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد-نمایندگی-تعمیرات-سونی-در-مشهد

لاک پاکن ناخن

همچنین برای افزودن جلای براق به جزئیات کوچکی که روی آن نقاشی شده است ، استفاده می شود ، مانند نقطه تراز لنز قرمز روی دوربین عکاسی


معرفی-پاک-کننده-اولتراسونیک-از-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

پاک کننده اولتراسونیک

پاک کننده التراسونیک یا پاک کننده جواهرات زندگی را آسان تر می کند. تمیز کردن اولتراسونیک بهترین راه برای حذف روان کننده های خشک شده و قدیمی از گریزهای کرکره و دیگر قطعات مکانیکی است.

معرفی-موچین-از-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

موچین

موچین برای نگه داشتن ، برداشتن و قرار دادن قطعات کوچک در دوربین های عکاسی بسیار مفید است.موچین های فولادی ضد زنگ بهترین هستند ، زیرا در برابر روغن و گریس مورد استفاده در دوربین ها مقاوم هستند.معرفی-انبردست-از-ملزومات-اصلی-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

انبر

انبردست بینی با سوزن فک صاف ، انبردست محکم و برش های جانبی از ملزومات اصلی هستند.

معرفی-درایور-سر-تخت-و-فیلیپس-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

درایور سر تخت و فیلیپس

درایور Flat Head تا حدودی گران از شرکت های عرضه کننده جواهرات مانند CAS-KERCO هستند. بسیاری از انواع و سبک ها به صورت آنلاین فراوان است.


پخش-الکل-ایزوپروپیل-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

پخش کننده الکل

یک دستگاه پخش الکل ایزوپروپیل الکل را در خود نگه می دارد و از تبخیر آن جلوگیری می کند. الکل یک حلال است که برای تمیز کردن لنزها و حذف روغن و چربی از قطعات مکانیکی استفاده می شود.

پیچ-گوشتی-های-JIS-Crosspoint-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

پیچ گوشتی های JIS Crosspoint

اگرچه پیچ های روی دوربین های ژاپنی شبیه پیچ های سر فیلیپس هستند ، اما اینطور نیست. استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس روی آنها باعث آسیب به سر پیچ می شود! دوربین های ژاپنی از سرهای پیچ JIS Crosspoint استفاده می کنند. اگرقرار است بر روی هر وسیله عکاسی ساخت ژاپن کار شود ، باید ASIT درایورهای JIS را در دسترس داشت.

آچار-مهمترین-ابزارهای-تعمیر-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-نمایندگی-سونی-مشهد

آچار

آچار یکی از مهمترین ابزارهای تعمیر دوربین است. این ابزار اصلی برای جداسازی اجزای نوری یک لنز است و از آچارها برای حذف بسیاری از قطعات روی بدنه دوربین نیز استفاده می شود. آچارهای با نوک ثابت هنوز فروخته می شوند.

معرفی-ولت متر-تعمیرات-قطعات-الکترونیکی-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-مشهد

ولت متر

برای انجام تعمیرات قطعات الکترونیکی دوربین، مانند چراغ سنج و کرکره های الکترونیکی، یک ولت متر لازم است. مترهای دیجیتال و آنالوگ بسته به ویژگی ها در دسترس هستند. شما به دستگاهی نیاز دارید که بتواند ولتاژ و مقاومت الکتریکی (اهم متر) را اندازه گیری کند.

تماس-با-تعمیرات-دوربین-عکاسی-فیلمبرداری-سونی-در-مشهد-نمایندگی-اگنش

درباره اگنش بدانید

شرکت مهندسی اگنش دارای تیم بسیار حرفه ای از متخصصان تعمیر دوربین های سونی با 39 سال تجربه در زمینه تعمیر دوربین های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری سونی در مشهد می باشد.عملیاتی که پس از دریافت دوربین ها از مشتریان در تعمیرگاه فوق تخصصی اگنش انجام می شود شامل موارد زیر است:
قبل از تعمیر دوربین دیجیتال شما ، ابتدا باید خطای دقیق را تعیین کنیم:
مشکلات رایج شامل مشکلات مربوط به لنز دوربین ، صفحه نمایش LCD ، شاتر ، خطای درب باتری ، مشکل سنسور ، مشکلات نرم افزاری ، آسیب آب ، خطای کارت SD یا بازیابی اطلاعات از دوربین است. ما طیف کاملی از تعمیرات سونی را در تعمیرگاه نمایندگی رسمی سونی در مشهد می دهیم. این موارد شامل تعمیر ، بازسازی و سرویس دوربین های فوری قابل حمل و دوربین های جمع و جور است که انعطاف پذیری لنزهای سبک و ثابت را برای DSLR ها و دوربین های بدون آینه با ویژگی های پیشرفته ارائه می دهند.
نگه داشتن دوربین سونی در بهترین حالت برای اطمینان از سالها خدمات عالی از آن مهم است. در مرکز تعمیرات سونی ، ما از فناوری پیشرو و دانش گسترده خود در مورد محصولات سونی استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل شود که مشتریان ما خدماتی را دریافت می کنند که به هیچ وجه ارائه نمی شود. در تعمیرگاه دوربین سونی ، از تجهیزات پیشرو در صنعت برای تعمیر دوربین ها در سطح قطعات استفاده می کنیم. اغلب برای ما ممکن است سوکت ها و قطعات جداگانه را تعمیر کنیم ، نه اینکه هزینه تعویض یک ماژول (مثلاً یک برد کامل مدار) یا ارسال آن به سازنده را بپردازیم. ما می توانیم دوربین شما و همچنین بدنه ، موتور ، CCD و سنسورهای CMOS آسیب دیده را تعمیر ، سرویس و تعمیر کنیم.
نقل قول های ما برای نظافت و سرویس دوربین شما شامل قطعات جزئی مورد نیاز و شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود. اگر دوربین دیجیتال شما به دلیل نقص یا تصادف خراب است ، می توانیم به شما کمک کنیم. اتاق تمیز مدرن ما ، سیستم های لحیم کاری با جریان هوا و تکنسین های مجرب به ما امکان می دهد خطاها را در سطح اجزا شناسایی کنیم. اغلب برای ما امکان تعمیر سوکت های دوربین دیجیتال و اجزای جداگانه وجود دارد ، به جای آنکه هزینه تعویض یک برد کامل را بپردازیم.
ما می توانیم تعمیرات بسیاری از جنبه های دوربین های دیجیتال را ارائه دهیم ، از جمله: • تعمیرات مدار • تعمیرات سوکت کارت حافظه • تعویض مونتاژ شاتر • تعمیرات مدار فلش • تعمیرات مکانیسم تمرکز • مشکلات بزرگنمایی برطرف شد • تعویض LCD • تعمیرات لنز • تمیز کردن CCD • ترمیم آسیب های آرایشی • نقل قول های ما برای تعمیر دوربین دیجیتال شما شامل قطعات مورد نیاز و شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود. • تعمیرات کمک های اولیه علاوه بر تعمیرات دوربین های دیجیتال ، خدمات زیر را ارائه می دهد: • تعمیر دوربین فیلمبرداری • تعمیر فلاش تفنگ • تعمیر مک بوک • تعمیر لپ تاپ ویندوز • تعمیر صفحه لپ تاپ • تعمیر مانیتور کامپیوتر • تعمیر دوربین SLR 35 • خدمات انتقال نوار به DVD • خدمات دیجیتالی کردن نوار کاست • نظافت و سرویس دیجیتال و لنز • نحوه تعمیرات دوربین دیجیتال ما چگونه کار می کند • شما با یکی از متخصصان دوربین دیجیتال ما تماس بگیرید و ایراد را شرح دهید.
دوربین های قابل تعمیر در نمایندگی سونی ما در مشهد: سونی A7S II/III سونی A7/II/III سونی A7R/II/III/IV سونی A9 / A9 II سونی A6000 سونی A6100 سونی A6300 سونی A6400 سونی A6500 سونی A6600 سونی RX100 I/II/III/IV/V/VI/VII سونی HX50 ، HX60 ، HX400 ، HX350 ، HX70 ، HX80 ، HX90 ، HX95 ، HX99 سونی WX350 ، WX500 ، WX300 ، WX800 سونی RX10 I/II/III/IV/V ما همچنین مجهز به تعمیرات کامل دوربین ها و لنزهای Sony Alpha E-mount هستیم. مدت زمان تحویل محصولات در صورت موجود بودن قطعات در انبار نمایندگی سونی شرکت اگنش بین 24 تا 48 ساعت است. و در صورت سفارش قطعات به نمایندگی سونی در تهران بین یک هفته الی سه هفته زمان می برد.درنمایندگی تعمیرات سونی شرکت اگنش سرویس حمل و نقل رایگان جهت دستگاه تعمیری در شهر مشهد با هماهنگی قبلی امکان پذیر است.

کسب اطلاعات بیشتر